Opinie o Acer Extensa 5620 / jaki procesor

Jak w temacie, ma ktoś tego notebook’a?

Zastanawiam się nad kupnem właśnie tego modelu i chciałbym poznać opinie użytkowników. Naturalnie, patrzyłem na opinie w sklepach internetowych, ale jest ich mało.

Notebook byłby używany w domu tj. Office, internet, od czasu do czasu jakiś film (do gier to są konsole :stuck_out_tongue: ). I zależy mi, żeby notebook był “przyszłościowy” (żeby nie trzeba było go za szybko wymieniać na nowszy) i żeby się za bardzo nie przegrzewał i nie chodził zbyt głośno.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Ta nowa seria Extensa jest bardzo sympatyczna i ładnie wyposażona. Do zadań, które wymieniłeś spokojnie wystarcza, choć bałbym się użyć słowa “przyszłościowy” w stosunku do tego modelu. Z drugiej strony - jaki notebook jest “przyszłościowy”? :smiley:

Kupiłem tego laptopa miesiąc temu i muszę powiedzieć, że sprawuje się bez problemów. Ja wykorzystuje go głównie do internetu i w takim celu go kupowałem. Miałem obawy przed zakupem laptopa tej firmy po przeczytaniu komentarzy na forach internetowych. Teraz wiem, że obawy były bezzasadne. Wydaję mi się, że w tej cenie nie znajdziesz niczego lepszego. Jedyny problem jaki miałem to wgranie Windowsa, bo oryginalnie był wgrany Linux. Dałem komputer dla informatyka bo jestem trochę laik w tym temacie i poradził sobie bez problemu.

Też słyszałem takie opinie, dlatego pytam na tym forum.

Ten, który chcę kupić ma już wgraną Vistę.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :smiley:

Mam jeszcze pytanie: jaki procesor polecacie do laptopa?

Bo nie znam się za bardzo i nie wiem który lepszy: Pentium Dual Core, Core Duo czy Core 2 Duo. (Celeron M raczej odpada).

Posiadam ten komputer od ponad pół roku i do chwili obecnej sprawuje się świetnie. Co do procesora, oczywiście najlepszym wyborem wydaje się być Core 2 Duo, Pentium D-C jest jego tańszym i mniej wydajnym odpowiednikiem. Wady? W zasadzie chyba nie posiada, przynajmniej ja nie zauważyłem :razz: Jeżeli ktoś chce na tym modelu pracować/uczyć się jest to strzał w dziesiątkę, biorąc do tego niewygórowaną cenę. Jeżeli chodzi o gry, większość “idzie” bez słowa sprzeciwu, lecz nie łudźmy się, że zagramy w naaaaajnowsze produkcje :smiley: Na samym wstępie warto do 1GB ramu dorzucić kolejną gigówkę, tak dla świętego spokoju. Co do grafiki Intela słyszałem już różne komentarze i legendy, że niektóre rzeczy nie idą, że niektóre gry w ogóle się nie instalują, jednak na dzień dzisiejszy wszystko działa jak należy i wszystko co chce hula, aż miło.

Ogólnie rzecz biorąc, polecam :smiley: