Opinie o Alior Bank

Witam

Moja matka ma konto w PKO BP i prawdę mówiąc chciałaby powoli z niego uciec. Zainteresował ją Alior Bank (szczególnie ta oferta z bezpłatnymi bankomatami wszędzie). Czy ktoś z Was ma te konto i możecie powiedzieć coś na jego temat?

Mam tam konto i jest OK, koszt praktycznie zerowy bo konto za darmo przelewy przez neta za darmo, bankomaty bezprowizyjne, karta do bankomatu kosztuje 3 zł miesiecznie ale jak sie ma nocna lokate gdzie zabierają połowe kasy co wieczór i na rano oddają z procentem to przy ok 1 tys zł na koncie te 3 zł sie zarobi miesiecznie wiec jest za zero - no chyba ze ma sie ciut wiecej kasy to jest miesiecznie delikatnie na plus

Chyba ze sie korzysta z innych opcji takich jak smsowe powiadomienia o zminach na koncie itp to kosztuje kilakdziesiat groszy za sms lub przy wiekszej ilosci przelewów miesiecznie

A jak obsługa w placówce/na infolinii ?

szyman_12 , obsługa w placówkach na najwyższym poziomie.

Kultura pierwsza klasa.

Sam mam konto od 30 Listopada 2008, i jestem zadowolony :wink:

Więc mogę ten bank polecić .

http://wing2009.salon24.pl/101826,o-wyz … d-kredytem

http://jaron.salon24.pl/60845,nowy-bank … u-z-polski

[komentarz z innego wpisu]

Kilka dni temu usłyszałam opinię na temat Alior Banku. Padła ona z ust mojego znajomego, zagorzałego wyborcy i wielbiciela PO, książkowego przykładu leminga: „Alior Bank nie przetrwa… dajcie spokój… beznadziejny jest. On się reklamuje, że niby tylko bank dla inteligentnych, czy jakoś tak…nigdy nie założyłbym tam konta. Zresztą, kto tam by chciał założyć…”

DBnet również oferuje bezpłatne bankomanty na całym świecie ( opłata za karte nie jest naliczana jeżeli wykonasz minimum jedną transakcje w miesiącu). Innych opłat nie ma.

Dokładnie, obsługa w oddziale pierwsza klasa

Hmmm… A może polecicie inny bank ?? Bo prawdę mówiąc to te bezpłatne bankomaty nie są aż tak potrzebne, tylko, żeby ten bank nie miał tylu wad co PKO BP, czyli:

  • prowizja za wybranie kasy z bankomatu nie w swoim mieście

  • to samo co na górze, tyle, że z okienka z placówki

  • niemiłosierne kolejki + czasami niekompetencja urzędników

  • opłata za konto w wysokości 9 zł + 1 zł za iPKO

  • dostęp do bankomatów conajmniej dwóch sieci (np. BZ WBK + Euronet)

Jeszcze dodam, że musi posiadać swoje placówki (czyli nie mBank, Inteligo itp.). Przystąpić do Alioru czy może przejść do innego banku?

Poczytaj o koncie “Direct” w ING Banku Śląskim:

http://www.ingbank.pl/u235/navi/53968 .

mBank ma swoje placówki, i to chyba więcej niż Alior. Są to zazwyczaj tzw. wyspy w centrach handlowych. Natomiast Inteligo to oferta banku PKO BP, który także ma swoje placówki.

No dobra źle się wyraziłem.

Chodzi o to, że w mBanku /tych wyspach/ praktycznie nic nie załatwisz (oprócz otwarcia konta + KK+ wniosku o kredyt), natomiast w takim Aliorze większość rzeczy.

Odnośnie Inteligo to trochę się pośpieszyłem - nie chcemy mieć nic wspólnego z PKO BP

A pieniądze (bez karty) można wypłacić?

sorry że się podczepiam ale faktycznie w DBnet nie ma opłat podobnie jak w mbank’u bo zastanawiam się nad drugim kontem i oferta wydaje sie atrakcyjna

Witam, ja również zastanawiam się nad kontem w Alior. Dotychczas mam konto w Bph i i duzo podróżuje po europie pobieram również po 200-300 euro z bankomatu za co płacę niemałe prowizje a już niemówiąc o tym ile płacę jak jade na wycieczke poza europe i te prowizje mogą wykończyć poza tym w Bph jest dostepna karta typu maestro gdzie nie wszędzie jest obsługiwana poza tym niemam większych problemów z tym bankiem, niezmienia to faktu że niedługo przejde do aliora. pozdrawiam

Ja mam konto w Alior Banku i rzeczywiście, wypłacam pieniądze kiedy chcę, ile chcę (niektóre banki mają limity, np. do 3 wypłat w miesiącu za darmo albo trzeba wypłacić co najmniej 400 zł, żeby było za darmo) i z bankomatu jakiego chcę. Szukałam takiego konta z wszystkimi bankomatami i bez ograniczeń, no i w końcu jest :). Konto można założyć przez internet. Wnioski dostępne na stronie http://www.konto-bankowe.otwarty.net/

witam. a ja polecam mbank. Sam mam jak również wszyscy w mojej rodziny. Jeżeli potrzeba jakiś pytań porad co do ofert tego banku jeśli chodzi o oferty kont to zapraszam na priv.

Przelewy i utrzymanie konta = 0 zł

karta = 0 zł (istnieje też ubezpieczenie karty)

zniżki na oc i ac w przypadku klientów banki

konta oszczędnościowe itp itd

jak coś to zapraszam na priv

sosen86 ,

umiemy czytać ?

Temat jest odnośnie opini na temat alior banku, a nie mbanku.

Autor wątku nie pytał, aby polecać mu jakieś koto, tylko wyrazić opinie o banku którego miał na myśli…

tak jak najbardziej. Spróbuj i ty to nie takie trudne a tutaj masz cytat autora:

a mógły ktos jeszcze wypowiedziec sie na temat alior banku? Planuje tam założyc konto. W necie ludzie są w miare zadowoleni np. tu : http://finay.pl/alior-bank ale wole miec pewnosc.

Jest ok. Polecam, ale załóż te konto

http://www.sync.pl/

Reklamują je bardziej jako takie, że masz zwrot 5% kwoty zapłaconej przez internet, ale tak naprawde najważniejsze jest, że wypłata ze wszystkich bankomatów w PL jest za darmo. Podobnie z prowadzeniem konta, przelewami oraz kartą paypass/bądź naklejką

można polecić pod warunkiem, że nie zależy mu na obsłudze w oddziale bo to w przypadku Synca jest wykluczone.

Poza tym Sync to jeden wielki poligon doświadczalny na użytkownikach, praktycznie wszystko działa ale czasem są straszne obsuwy.

ja byłbym ostrożny w polecaniu Sync’a, już lepiej zwykły Alior gdzie konto przy regularnych wpływach i aktywnym korzystaniu też wychodzi na zero.