Opinie o Ashampoo FireWall 1.20 i Sunbelt Personal Firewall

Siema, jak w temacie :smiley:

Ashampoo FireWall 1.20

Sunbelt Personal Firewall 4.5.916

co jest dobrego w tym firewallu a co złego ??

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … #komentarz

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … #komentarz

http://www.matousec.com/projects/window … s.php#fire

:google:

Sturmgewehr 44

miło ale wolałbym aby ktoś na forum napisał konkretnie :smiley:

Konkrety zgodnie z życzeniem:

  1. Ashampoo Firewall to lekki, przyjemny w konfiguracji firewall. Wersja darmowa jednak cechuje się dość słabą skutecznością (wykrywalnością), chociaż w porównaniu z systemowym firewall’em dostępnym w Windows XP to i tak wypada o znacznie lepiej :). Być może wersja Pro cechuje się lepszą wykrywalnością, w końcu jest płatna. Dodatkowo trzeba koniecznie wspomnieć, iż niektóre antywirusy (np. Avast!) po kilku dniach używania Ashampoo widzą w jego plikach tymczasowych jakiegoś wirusa czy robala i co chwilę pojawiają się monity o wykryciu zagrożenia. Często towarzyszy temu całkowite zablokowanie Internetu (nie działają strony itp.). Lekarstwem na to jest dodanie tego pliku do listy wykluczeń ze skanowania w programie antywirusowym. Program wymaga darmowej rejestracji na stronie producenta.

  2. Jeżeli chodzi o Sunbelt Personal Firewall (dawny Kerio), to jest znacznie lepszy od Ashampoo. Posiada blokowanie wyskakujących okienek, jednak w wersji darmowej działa to tylko przez pewien czas, później opcja ta się wyłącza. Niestety program posiada dość dużą wadę, w przypadku używania programów generujących duży ruch sieciowy, uruchamiających dużą ilość połączeń (np. sieci P2P) program po prostu nie wyrabia. Zamula się, po kliknięciu na ikonę firewalla trzeba odczekać dobre kilka minut zanim się ono w pełni pojawi (załaduje) i nawet po tym wszelkie zmiany w programie odświeżają się bardzo wolno (cały czas program się muli). Po wyłączeniu takiej aplikacji (p2p) wszystko wraca do normy.

Tak więc jeśli chcesz wybierać koniecznie między tymi dwoma firewall’ami to polecam jednak Sunbelt Personal Firewall.

Jednak jeśli jesteś otwarty na inne propozycje, to polecam inne darmowe:

  1. Comodo Firewall - bardzo dobry, przyjemny i dość prosty w konfiguracji firewall (posiada angielski interfejs). Posiada bardzo wysoką skuteczność, co nawet potwierdzają testy, do których linka podał @Sturmgewehr 44. Program posiada bardzo dobrą opinię i szerokie grono użytkowników.

  2. Jetico Firewall - również bardzo dobry firewall, ceniony przez wielu użytkowników. Dobra wykrywalność (również widać to na tych testach), niestety dla początkujących użytkowników może być bardzo irytujący. Pojawia się dość sporo wyskakujących okienek dla już dopuszczonych aplikacji - trzeba znaleźć w ustawieniach opcję odpowiedzialną za zapamiętywanie dopuszczonych programów (choć czasem i to nie pomaga). Program tak samo jak Comodo posiada angielski interfejs.

  3. Zone Alarm - wykrywalność taka sobie. Choć program nie wypadł zbyt ciekawie w testach, to sporo użytkowników go używa. Do użytku domowego powinien wystarczyć. Niestety również po angielsku.

Wszystkie te firewall’e możesz znaleźć w tym teście, do którego linka podał @Sturmgewehr 44 (3 link w jego poście) więc możesz sobie sam porównać.

Ja osobiście polecam Comodo Firewall.

Narv

Wielkie dzięki :smiley:

Ja się dołączę do wątku. Na razie używam Sunbelt Personal Firewall, ale zaciekawiła mnie skuteczność w pełni darmowego Comodo Firewall. Odstrasza mnie jednak angielski interfejs. W związku z tym programem mam 2 pytania:

  • kiedy będzie dostępne spolszczenie do tego firewalla (słyszałem, że będzie wraz z wersją 3.x, ale kiedy będzie stabilna)?

  • czy ikona w zasobniku systemowym wskazuje tak jak w Sunbelt transfer z/do sieci w formie małego wykresu (jak na obrazku obok)? tempsunbeltfu5.jpg

Szkoda, to duży minus dla mnie, bo lubię wiedzieć co się dzieje, a instalacja dodatkowego programu monitorującego nie wchodzi w grę.

:x

PPM na ikonkę , zaznacz ->Enable Tray Animation

c2gq1.png

:wink:

Wskazuje tylko obecność lub brak ruchu, czy także jego wielkość? Bo w Sunbelt im większy transfer, tym słupek wykresu większy…

moja skromna opinia o Sunbelt Personal Firewall jest w tym problemie

A właśnie że posiada.

Używałem tego programu za starych lat :mrgreen:

Złączono Posta : 23.10.2007 (Wto) 1:15

Obecność…

@Sturmgewehr 44

@Piwollo

A tak faktycznie, tam nie szukałem :). Przepraszam za wprowadzenie w błąd.