Opinie o dekoderze Horizon UPC

Hej,

Mam do was jedno pytanie.

Zastanawiam się nad przedłużeniem umowy w UPC i oferują mi dekoder Horizon. Trochę poczytałem w necie opinii i na jego temat z poprzednich lat i nie są one za ciekawe. Czy ktoś się orientuje, czy aktualnie UPC poradziło sobie z oprogramowaniem tego dekodera i działa ona już na przyzwoicie jak ich poprzedni dekoder MediaBox od Cisco?

Dzięki za odp.

Posiadam to badziewie i z aktualizacji na aktualizacje jest coraz gorzej. Miałem dwa - jeden na jedną umowę (ten działał całkiem spoko), drugi na nową umowę (na początku działał spoko). Chodzi to jak by chciało, a nie mogło, ogólnie kupa. Pomijając już, że 2 razy miałem wymieniany pilot, bo były wadliwe, to wciskając coś na pilocie czas reakcji to często 10 - 20 sekund. W starym mogłem pomieścić sporo nagrań, w nowym chwila moment dysk zapchany, pewnie dali mniejszy. Po aktualizacji wyleciały prawie wszystkie aplikacje, tj. YouTube (chociaż używanie tego i tak było męką), zostały tylko jakieś proste gierki i wygaszacze ekranu, jeśli tak można to nazwać. Od którejś aktualizacji nie można nagrać seriali, które czasowo nakładają się na różnych kanałach. Jeśli chodzi o sam Internet, to pod tym względem sprawuje się bardzo dobrze, w tym przypadku nie ma problemów.

Dzięki za odp.

właśnie zamawiam ten dekoder ze względu na internet. Na poprzedniej umowie ich modem był tragedią i zamiast 300mb mialem max 40mb i strasznie się on ciął.

Z ciekawości się zapytam… Walczyłeś może o wymianę dekodera na Mediabox od Cisco?

Ja mam modem Ubee EVW3226. Nigdy nie miałem z nim problemu. Pracuje w trybie bridge bo u mnie mikrotik zarządza. Horizon nie ma dobrej opinii, potrafią się zawiesić.

Ja od razu dostałem Horizon. Jeśli chodzi o neta, to spokojnie dźwiga to co masz w umowie. Na wifi również. Tu nie ma problemów. Jednak do TV to szajs straszny. Umowy akurat nie były na mnie, więc że tak powiem, niewiele miałem do gadania. Genaralnie na początku było spoko, po aktualizacjach zaczęły się lagi, o których pisałem.