Opinie o i5 8-gen

Obecnie działam na Lenovo Z70 i5 5200u no i trochę już brakuje mocy np street view to już 100procent(poza tym ten model laptopa ma inne wady, które działają mi na nerwy np nieregularna praca wentylatora tzn gdy procesor jest obciązony wentylator włącza się na kilka sekund a potem zatrzymuje się i tak w kółko, kiepska klawiatura, odblaskowa ramka matrycy). Czy ktoś mam wiedzę jak ten procesor wypada w porównaniu z i5 8250. W takim laptopie


Czy będzie duża różnica głównie w multimediach?

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD
Matryca FULL HD IPS, wykonanie całkiem niezłe, procesor 8 generacji i sporo wydajniejszy od poprzedniej z racji gdyż posiada 4 rdzenie (tym bardziej od Twojej 5 generacji będzie spora różnica), grafika jest na poziomie trochę lepszym jak GTX950m.

W skrócie tak będzie różnica, choć dobrym pomysłem byłoby jeszcze dorzucić kilka kwestii:

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabooków na luty 2018 r.

Dzięki za zainteresowanie

  1. Najważniejsze stosunek cena/jakość mogę dać i nawet 6 tys ale potem nie mógłbym na niego potrzeć wiedząc że z laptopa za 4 tys byłbym równie zadowolony
  2. tylko 17,3 cala full HD
  3. praca biurowa, często mapy google, streetview, geoportal, inne portale mapowe, cad 2d obecnie darmowy DraftSight z dużymi mapami ale w przyszłości pewnie ZWCAD, Pakiet Biurowy, video 4K(Np Draft Sight na stacjonarce z GTX960 działa dużo lepiej niż na obecnym HD550+GT840M)
  4. matowa matryca + matowe ramki wokół matrycy
  5. Koniecznie matryca IPS, Dysk przynajmniej SSHD ale raczej celuję w SSD 256GB, aluminiowy palmrest(lub z jakiegoś fajnego niewycierającego się nie tandetnego materiału), 8GB RAM, cichy, praca na baterii nie ważna
  6. Z systemem

Jak dotąd ten Acer Aspire 5 wydaje się spełniać wymagania, tylko poluję na jakąść promocję


no i był tylko na nią nie zdążyłem.

Cena z pepper jest bardzo korzystana jeżeli uda Ci się dostać ten model w tym pieniądzach będzie to bardzo dobry zakup.

Dla mnie SSHD jest trochę przereklamowany jeżeli potrzebujesz więcej miejsca celuj w laptop z dwoma slotami SSD M.2 i HDD Sata najlepsze połączenie.

Opinie o i5 8-gen

Coffee Lake-H czyli 8Gen H/HQ pojawią się dopiero w kwietniu.

Kaby Lake-G z AMD Vega i AMD RYzen Mobile też w niedalekiej przyszłości zaczną trafiać do sklepów.

Najważniejsze stosunek cena/jakość
Acery VN7 + dobry dysk PCIe NVMe np. Plextor M8PeGN na kościach MLC (5 lat gwarancji producenta)

Warto napomnieć że model Acer Aspire VN7-793G doczekał się następcy w postaci Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050
Matryca FULL HD matowa IPS całkiem niezła choć nie ma tak dobrego pokrycia jak wcześniejszy model, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gamingowy, podświetlana klawiatura na biało, miejsce na dysk SSD m.2, przyzwoite głośniki, system w cenie. Plusem jest uczciwy stosunek ceny do wydajności patrząc na laptop 17 calowy.