Opinie o kilku laptopach

Witam! Zastanawiam się nad kupnem laptopa, upatrzyłem już kilka modeli do 2000 zł i chciałbym się was poradzić jak sprawują się one w użytku, jeśli ktoś miał z jednym z nich do czynienia. Czy są jakieś luzy, uniedogodnienia itp.

Nie chodzi mi o ocenę parametrów :slight_smile:

Oto one:

MSI VR610 -----------> http://allegro.pl/item507848370_msi_vr6 … bonus.html

Lenovo 3000 N200 --> http://allegro.pl/item508909547_ibm_len … raczy.html

Acer 5735 ------------> http://allegro.pl/item507865166_acer_57 … onusy.html

HP 6735s -------------> http://allegro.pl/item503344574_hp_6735 … _raty.html

z góry dzięki

Mogę się wypowiedzieć na temat tylko dwóch modeli, z którymi miałem do czynienia. No to po kolei:

Podobny model Acera do podanego przez Ciebie kupił mój kolega. Miałem za zadanie wgrać mu system Windows, bo miał problem ze sterownikami SATA. Laptop nie jest zły. Denerwuje mnie tylko brak portów usb po prawej stronie. Na dodatek nie mogłem uruchomić bluetooth, bo jak się później okazało laptop nie miał wbudowanego urządzenia, pomimo diody na obudowie Ten model niby jest pozbawiony tych uchybień (o ile informacje i ilustracja w aukcji jest prawdziwa).

Mój kolejny znajomy ma właśnie takiego laptopa firmy HP. Lapek całkiem dobry, sam miałem kupić taki model jednak wolałem Core 2 Duo jako procesor. Jednakże procesor AMD również jest wydajny jak za tą cenę. Minusem może okazać się trochę mały dysk jak na te czasy. JAkbyś chciał się zdecydować na tego HP to lepiej wziąć mniej pamięci RAM, a większy dysk.

Firma Acer ma najgorszy serwis. Firma HP już jest lepiej ale daleko od ideału. MSI nie znam bliżej. Lenovo to były IBM, ale to już nie to samo. Nie wiem jak z serwisem, ale sprzęt wygląda na solidny.

Zajrzyj tu : www.notebookcheck.pl

Dzięki,

tą stroną sugerowałem się przy wyborze mobilnej graficznej, ale recenzji całych laptopów tam nie za dużo.

Byłem już prawie przekonany do Acera, ale jeśli serwis mają nie za dobry to trochę mnie to zniechęciło.

Teraz to już sam nie wiem co wybrać, choć coraz bardziej przekonuje mnie model MSI-choć jako o firmie laptopów to niewiele o niej słyszałem, a do jutra rana muszę już coś zamówić.

A jak w ogóle jest z instalacją systemu na laptopach, jeszcze nigdy tego nie robiłem :slight_smile:

Normalnie czy jakoś inaczej? Kiedyś też słyszałem o jakiś partycjach recovery, ale w przypadku kupna laptopa bez systemu chyba się na nim nie znajdzie

http://forum.pclab.pl/t349349.html

Jeżeli jest bez preinstalowanego systemu, to dysk będziesz miał wyczyszczony, a na płytkach prawdopodobnie dostaniesz sterowniki ew jakieś programy użytkowe. System musisz mieć swój, a instalujesz w sumie jak na zwyczajnym komputerze.

A co myślicie o tym -> http://allegro.pl/item508979070_hp_6730 … torba.html

chodzi tak jak wyżej o sprawowanie się w pracy, jeśli ktoś może miał z takim notebookiem do czynienia.

Kupię albo tego MSI http://allegro.pl/item507853444_msi_vr6 … bonus.html albo wyżej wymienionego HP, chodzi mi tylko o matryce, trochę boję się kupować blyszczcacej, duża jest różnica w porównaniu z matową?

Ten HP jest porządny (procesor, pamięć), ale grafikę ma słabą, ale jeżeli tylko praca to w zupełności starczy.

Przy matrycach błyszczących największy jest problem, gdy się che w jasnym pomieszczeniu oglądać coś ciemnego (w filmach porażka, w zwyczajnej pracy i tak swojego odbicia nie zauważasz). A w innych warunkach matryce te sprawują się super, osobiście bym do tego wielkiej wagi nie przykładał (albo wybrałbym błyszczącą).