Opinie o kursach wideo z Eduweb

Jako, że zbliżają się wakacje to mam dość szerokie plany na temat rozpoczęcia przygody z programami ze stajni Adobe, które mają mi posłużyć jako programy pomocne do tworzenia stron internetowych. Jestem świadom tego, że aby zrobić bardzo dobrą stronę internetową to muszę się sporo nauczyć ale jednak chciałbym umieć coś na poziomie średnim.

W internecie nie widzę nigdzie video tutoriali, które wprowadzą mnie głębiej w świat tych programów. Są pojedyncze poradniki tekstowe, które połowy rzeczy nie wyjaśniają, kursy wideo kończą się w połowie. W dodatku poradniki tekstowe jakoś nigdy nie potrafiły mnie nauczyć czegoś na przyszłość. Wiem, że oglądając kursy wideo z lektorem zapamiętam jak się robiło poszczególne rzeczy i na pewno zostanie mi to głębiej w pamięci.

Blablabla… nie wiem po co tyle piszę. Po prostu szukam dość profesjonalnych kursów wideo z polskim lektorem gdzie nauczę się najpierw podstaw programu i początkowych jego funkcji a później praktycznych zastosowań.

Znalazłem stronę

http://www.eduweb.pl/

Na której jest dość dużo kursów o programach Adobe. Są te, które zapoznają mnie z programem i później w praktycznym zastosowaniu pokażą jego możliwości. Opisy, screeny zachęcają. Cenę jakoś przeboleję - gdy będę wiedział, że jest to warte tej ceny to to akurat mały problem. Aktualnie kusi mnie najbardziej kurs Adobe Flash - projektowanie stron WWW. Z tego co wyczytałem to najlepiej kupić kurs z opisem podstaw programu a później dopiero o tworzeniu stron WWW. Znajduje się w nim też opis robienia layoutów w Photoshopie. Patrząc na swoje możliwości to nie wiem czy muszę kupować kurs HXTML - CSS - podstawy (jest to też zalecane) bo z tego co widzę to na wideo jest tam wszystko pokazywane i będę w stanie to sobie przyswoić. Po za tym miałem do czynienia z tym językiem i jakieś niedociągnięcia mogę uzupełnić choćby z:

http://www.kurshtml.boo.pl/

czy innych poradników. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych kursów. Czy ktoś może spotkał się z takim kursem, jakiś znajomy? Czytając na innych forach to ludzie to chwalą - lektor dobrze tłumaczy i wszystko niby ładnie pokazane. Sam nie wiem od czego zacząć. Czy zabierać się od razu za Adobe Flash czy może od tego:

http://www.eduweb.pl/kursy/photoshop/wspaniale-strony-www.html

Prosiłbym o ogólne opinie co byście w mojej sytuacji zrobili.

Jeśli chodzi o kurs Flasha - tworzenie stron, to ja z niego skorzystałem, i muszę powiedzieć, że naprawdę wysoka klasa wideotutoriali.

Autor - Grzesiek Róg, wszystko ładnie tłumaczy, nie ma czegoś czego byś nie zrozumiał (no chyba że jesteś cofnięty :P), mówi wszystko co robi, nie jak na innych tanich/darmowych kursach koleś robi 10 skrótów i nawet nie powie jakich.

Wiedza o tworzeniu stron we flashu, wzrosła u mnie bardzo dużo, lecz myślę że w tym kursie mogło być jeszcze więcej zagadnień, np. o efektach, ale i tak jest naprawdę dobrze.

Więc szczerze mogę polecić ten kurs, chodź jak na razie, w ogóle nie korzystam z flasha, jak projektuje strony to używam php mysql html css, ale i tak warto się tego nauczyć.

Kupiłem także kurs AS3, no i już był inny lektor, nie przejrzałem jeszcze wszystkiego, ale wydaje mi się że gorsza jakość, autor kursu as3, strasznie przynudza, że aż można zasnąć i nie tłumaczy wszyskiego od początku

Aha i jeśli już coś kombinowałeś we Flashu to nie opłaca się brać kursu Flash - podstawy, bo to są naprawdę podstawy podstaw. (omówienie narzędzi etc.)

Co do HTML to ja się uczyłem z kurshtml.boo.pl, i to naprawdę wystarcza bo html nie jest w ogóle trudny.

Pozdrawiam