Opinie o laptopach toshiba

Hej mam prośbę do Was o opinie na temat

laptopów toshiby … jak się sprawują itp itd

wasze przemyślenia

dzięki :smiley:

Ogólnie mają problem z odprowadzaniem ciepła- przegrzewają się.

Nie można samemu przedmuchać. Serwis też nie należy do najszybszych.

W pewnym znajomym zakładzie w prawie wszystkich Toshibach (duże modele, z 17’’ matrycą lub nawet większą) po dwóch latach padły dyski. Było ich chyba z dziesięć, w ośmiu czy siedmiu padły.

uważam że lepiej szukać czegoś innego niż toshiba

http://mediamikser.pl/article/65170/asu … obic-acera

Ja mam Toshibę od 2005 roku i nadal działa. Bateria tylko słaba.

Problem z przegrzewaniem może dotyczyć poszczególnych modeli, może był któryś niedopracowany. Każdemu producentowi się zdarza jakaś wpadka, niestety coraz częściej (byle co, byle taniej, byle szybciej od konkurencji).

Nie zgodzę się z przedmówcami, Toshiba to porządny sprzęt, laptopy tej marki mają bardzo dobre karty WiFi, mam dwa laptopy, jeden Asus a drugi Fujitsu-Siemens i na obu w mojej sieci domowej nie mogę wyciągnąć więcej niż 2 MBit/s, znajomy na swojej Toshibie wyciąga u mnie bez problemu 6 MBit/s, choć nie tylko to decyduje o tym że chwalę ten sprzęt, znam 3 osoby pracujące na Toshibach i żaden z nich nie może powiedzieć na nie nic złego.

Dzięki wielkie za rady

ja znalazłem taki model toshiby akurat w Vobisie :slight_smile:

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf … _p745.aspx

ma parametry bardzo konkurencyjne do np asusa lub acera poza tym ma odrębną kartę grafiki

oraz kamerkę 1,2 czego nie widziałem u acera czy asusa

co sądzicie o tym modelu ? może poczekać po świętach kupić ?? może będzie taniej :slight_smile:

dzięki

Witam,

Co do Toshiby to w przypadku 17 " notebookach dość częstą usterką jest wyłamane gniazdo zasilania tzn wpada do środka notebooka. Obecnie w wielu modelach notebooków nie tylko Toshibie gniazda zasilania nie są wlutowane w płytę główną tylko wsunięte w “prowadnicę” w obudowie. Czasami gniazdo wpada do środka wyłamując prowadnicę no i jeśli jest na gwarancji trzeba wysyłać. Średni czas usunięcia takiej usterki w serwisie Toshiby to około 14 dni roboczych.

Toshiba, porządna firma, ale moze zastanowić się nad jakimś Lenovo?

Ha! Ja mam Toshibę pół roku (tą z podpisu) i… złego słowa nie powiem :wink: co prawda problem ale mały jest z tym, że mam błyszczące klawisze i obudowę więc widać każde odbicie palca ale już się przyzwycziłem :slight_smile: Co do awaryjności nie mam problemów - fakt sam jeżeli coś “zepsuję” to zapytam na forum i…wszystko działa nadal w porządku. Ktoś tu pisał o przegrzewaniu :shock: U minie wiatrak włącza się po ok. 20min pracy, co do gniazda zasilania: nie wiem w jaki sposób miałoby ono wpasć do srodka (właśnie je obejrzałem) i wygląda na solidnie osadzone :roll: Ogólnie jestem zadowolony - dysk 320GB spokojnie wystarczy, pamięć 3GB mozna 4. Jednie do czego mogliby się “gracze” przyczepić to ponoć słaba grafika :slight_smile: Ale że graczem nie jestem, więc w zupełności mi wystarcza jak na moje skromne potrzeby :wink:

hmmm a znasz może jakiś model lenovo o podobnych parametrach?

jedynym koniecznym jest 13 cali matryca :))

dzięki