Opinie o Limpusie


(Antypaladyn1945) #1

Witam. Mam zamiar kupić laptopa na którym jest Linux Limpus. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym oprogramowaniu czy nie będę miał problemów z grami etc. Po prostu jak się spisuje w codziennym użytkowaniu, bo jestem przyzwyczajony do "okienek" a Linpus to dla mnie nowość.


(Cedar) #2

Jak każdy inny Linux, tu możesz o nim trochę poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Linpus - czyli oparty na Fedorze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fedora_%28 … Linuksa%29

Problemy z grami - oczywiście, jak najbardziej, wersje gier dla Windowsa nie będą bezpośrednio działały na tym systemie, poprzez Wine http://pl.wikipedia.org/wiki/Wine - wiele się nie uruchomi a te co się uruchomią będą się ślimaczyły w porównaniu z uruchomionymi na takim samym komputerze ale pod Windowsem.


#3

antypaladyn1945 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(marcin82) #4

Kompatybilność konretnych tytułów z Wine oraz linuksem sprawdzisz tutaj:

http://appdb.winehq.org/ .

Jeśli tylko sprzęt jest kompatybilny z linuksem oraz używa się oficjalnych źródeł oprogramowania (repozytoriów) nie powinno być większych niespodzianek. Co do innych aplikacji polecam zapoznać się z tą stroną:

http://alternativeto.net/ . Na wszelką okoliczność sprawdź też kompatybilność tego konkretnego sprzętu z systemem np. Windows7 (sterowniki) oraz z innymi dystrybucjami linuksa.