Opinie o mBank

(Misza89) #1

Chcę się dowiedzieć od klientów o tym banku jak go oceniacie??? Które konto jest lepsze eKonto czy eMaxx?? Czy moge założyć konto mając paszport a nie posiadając dowodu?? Jestem już pełnoletni, ale nie mam jeszcze dowodu.

(Błażej) #2

Mi konto akurat się przydaje (allegro i te sprawy)

Nigdy nie było problemów. Wpłatomaty umieszczone w centrach handlowych itp punktach.

Ceny za przelewy do innych banków ~50gr

Nie pamiętam dokładnie, ale raczej potrzebny będzie numer dowodu oraz drugi dokument tożsamości

(Zagorskid) #3

Dowód niezbędny raczej. eKonto lepsze, bo w pełni darmowe. Za eMax są już miesięczne opłaty.

(Cool Turalny) #4

Ja posiadam eKonto ponad rok i bardzo sobie je chwale. Karta i utrzymanie jej za darmo, chyba że chcesz wykupić pakiety tzn. chyba "bezpieczna karta" lub coś w tym stylu co kosztuje ok 1,22zł jak dobrze pamiętam za miesiąc (jak sie myle niech mnie ktoś poprawi). Ogólnie polecam

(Tomaszfraszewski) #5

Tak? Dziwne bo posiadam te konto i żadnych opłat nie mam... Co do rożnicy pomiędzy eKontem a eMaxem... eKonto traktuj raczej jako główne konto, natomiast eMax+ jako konto oszczędnościowe (4,5%) z tymże można wykonać tylko jeden bezpłatny przelew z tego konta. Za kolejny płaci się 5 zł. Dlatego jeśli szukasz dobrego konta bez ograniczeń to polecam ekonto. Dowód będzie potrzebny.

(Danielson) #6

Nie raczej a NA PEWNO :!:

:roll:

(aju) #7

Misza89 wiesz że wyrobienie dowodu jest obowiązkiem kazdego pełnoletniego polaka? :stuck_out_tongue: Wiec czym prędzej mykaj do urzedu! :slight_smile:

A co do pytania :slight_smile: Mam mbank i emaklera :slight_smile: Nie narzekam. Wszystko działa szybko i sprawnie. Dość przejrzyste menu, opłaty niewysokie.

Mam zwykłe ekonto. Ja polecam :slight_smile:

(Lukaszeknoszczyk14) #8

Ja mam IzzyKonto w mBanku i jestem zadowolony

(Moderator18) #9

Mam eKonto juz ponad rok i nie narzekam. Wszystko bezproblemowo.POLECAM. Zero opłat.

(Me) #10

No i genialne hasła sms zamiast zdrapek za darmo (w inteligo trzeba płacić )

(Tomaszfraszewski) #11

I inwestowanie (eMakler, SFI) również za darmo :slight_smile:

(aju) #12

Prowizje jak wszędzie :wink:

A jeśli założymy emaklera i nie będziemy z niego korzystać to chyba co rok 30zł. Jesli kupimy jakąkolwiek akcje to prowadzenie 0zł.

(Tomaszfraszewski) #13

Jakie prowizje? Właśnie aby dany fundusz znalazł się w SFI mBanku musi być bezprowizyjny. Dlatego np Arka nie będzie w SFI dopóki nie zrezygnuje z pobierania prowizji przy zakupie ich akcji. Co do innych podatków np. od zysku płacimy już podatek ale to nie wina konkretnego banku tylko naszego państwa...

(aju) #14

(Łukasz84) #15

Chciałem podzielić się informacją na temat czasu rozpatrywania reklamacji przez MBANK. Bankomatów, z których można korzystać bezpłatnie w MBANKU jest dużo, jednak większość z nich nie należy do nich. Problemy pojawiają się np. w momencie nieprawidłowego zaksięgowania transakcji (co zdarza się ponoć często). Miałem okazję przekonać się o tym niestety na własnej skórze, bank zablokował mi środki w wysokości 400 zł i nie wiadomo kiedy zwróci pieniądze. Czekam już ponad miesiąc, wg regulaminu czas rozpatrzenia tego typu reklamacji to aż 90 dni, a może ulec wydłużeniu aż do 140 dni! A ja zostałem bez pieniędzy na wakacje...