Opinie o mBank

Chcę się dowiedzieć od klientów o tym banku jak go oceniacie??? Które konto jest lepsze eKonto czy eMaxx?? Czy moge założyć konto mając paszport a nie posiadając dowodu?? Jestem już pełnoletni, ale nie mam jeszcze dowodu.

Mi konto akurat się przydaje (allegro i te sprawy)

Nigdy nie było problemów. Wpłatomaty umieszczone w centrach handlowych itp punktach.

Ceny za przelewy do innych banków ~50gr

Nie pamiętam dokładnie, ale raczej potrzebny będzie numer dowodu oraz drugi dokument tożsamości

Dowód niezbędny raczej. eKonto lepsze, bo w pełni darmowe. Za eMax są już miesięczne opłaty.

Ja posiadam eKonto ponad rok i bardzo sobie je chwale. Karta i utrzymanie jej za darmo, chyba że chcesz wykupić pakiety tzn. chyba “bezpieczna karta” lub coś w tym stylu co kosztuje ok 1,22zł jak dobrze pamiętam za miesiąc (jak sie myle niech mnie ktoś poprawi). Ogólnie polecam

Tak? Dziwne bo posiadam te konto i żadnych opłat nie mam… Co do rożnicy pomiędzy eKontem a eMaxem… eKonto traktuj raczej jako główne konto, natomiast eMax+ jako konto oszczędnościowe (4,5%) z tymże można wykonać tylko jeden bezpłatny przelew z tego konta. Za kolejny płaci się 5 zł. Dlatego jeśli szukasz dobrego konta bez ograniczeń to polecam ekonto. Dowód będzie potrzebny.

Nie raczej a NA PEWNO :!:

:roll:

Misza89 wiesz że wyrobienie dowodu jest obowiązkiem kazdego pełnoletniego polaka? :stuck_out_tongue: Wiec czym prędzej mykaj do urzedu! :slight_smile:

A co do pytania :slight_smile: Mam mbank i emaklera :slight_smile: Nie narzekam. Wszystko działa szybko i sprawnie. Dość przejrzyste menu, opłaty niewysokie.

Mam zwykłe ekonto. Ja polecam :slight_smile:

Ja mam IzzyKonto w mBanku i jestem zadowolony

Mam eKonto juz ponad rok i nie narzekam. Wszystko bezproblemowo.POLECAM. Zero opłat.

No i genialne hasła sms zamiast zdrapek za darmo (w inteligo trzeba płacić )

I inwestowanie (eMakler, SFI) również za darmo :slight_smile:

Prowizje jak wszędzie :wink:

A jeśli założymy emaklera i nie będziemy z niego korzystać to chyba co rok 30zł. Jesli kupimy jakąkolwiek akcje to prowadzenie 0zł.

Jakie prowizje? Właśnie aby dany fundusz znalazł się w SFI mBanku musi być bezprowizyjny. Dlatego np Arka nie będzie w SFI dopóki nie zrezygnuje z pobierania prowizji przy zakupie ich akcji. Co do innych podatków np. od zysku płacimy już podatek ale to nie wina konkretnego banku tylko naszego państwa…

Chciałem podzielić się informacją na temat czasu rozpatrywania reklamacji przez MBANK. Bankomatów, z których można korzystać bezpłatnie w MBANKU jest dużo, jednak większość z nich nie należy do nich. Problemy pojawiają się np. w momencie nieprawidłowego zaksięgowania transakcji (co zdarza się ponoć często). Miałem okazję przekonać się o tym niestety na własnej skórze, bank zablokował mi środki w wysokości 400 zł i nie wiadomo kiedy zwróci pieniądze. Czekam już ponad miesiąc, wg regulaminu czas rozpatrzenia tego typu reklamacji to aż 90 dni, a może ulec wydłużeniu aż do 140 dni! A ja zostałem bez pieniędzy na wakacje…

Raz miałam sytuację, w której mBank zablokował mi środki wypłacane z bankomatu, ale reklamację rozpatrzyli dość szybko - po kilku dniach. Mi w ich obecnej ofercie przeszkadza jedynie to, że są opłaty za korzystanie z wpłatomatów Ale przeglądałam niedawno mBanku ofertę kont osobistych, to na tle innych wcale źle nie wychodzi. Teraz praktycznie wszędzie są jakieś opłaty.

Moim zdaniem mBank to aktualnie jeden z lepszych, prokonsumenckich banków na polskim rynku. Widać, że zależy im na kliencie i dostosowują się do jego potrzeb. Ale nie tylko banki mają dobre oferty finansowe. Jest wiele firm pozabankowych, ale działających na podobnych zasadach jak banki, które często mają korzystniejsze oferty pod względem finansowym od tych pierwszych.
Odsyłam jeszcze tutaj: http://www.finanovacash.pl/

Ja od kolegi korzystającego z mbank od 4.06 do dziś nie otrzymałem przelewu, kolega wczoraj dzwonił
do banku okazało się że coś w mbanku na mieszali.