Opinie o serwisie hostującym 5fantastic.pl

Czy ktoś może się wypowiedzieć o tym serwisie http://www.5fantastic.pl gdyż chciałbym tam umieścić swoje prywatne pliki z tego co zauważyłem nie ma limitu na wrzucane pliki ,transfer jest bardzo dobry 3 GB wrzucałem w około 2 minuty (w chomiku to transfer jest jak krew z nosa) pliki podobno są trzymane wiecznie , jest tam także szyfrowane połączenie SSL.

pamiętam, że żeby ściągnąć coś z tego serwera trzeba było zapłacić, ale to było dawno temu. Wrzuć byle co i sprawdź czy ściąga się bez problemu.

Moim zdaniem 5F to obecnie najlepszy hosting typu "dysk internetowy’ w sieci. Sam mam tam ponad 2 TB swoich plików i to zarówno w folderach prywatnych jak i udostępnionych. Zasady są proste: swoje pliki pobierasz zawsze prędkością bezlimitową za darmo, wszystkie pliki innych userów możesz pobierać za darmo ale wtedy szybkość transferu masz ograniczoną do 30-60 kb/s , jeżeli chcesz upload innych userów pobierać z prędkościa bezlimitową to musisz posiadać tzw. pkt transferowe lub abonament. Transfer wykupujesz sms/paypal/przelew albo dostajesz gratisowo za pobieranie Twoich plików które udostępnisz innym użytkownikom. Ceny znacznie niższe niz na chomikuj - to co jest jeszcze ciekawe to jak dysponujesz transferem bezlimitowym i pobierasz za pomocą dowolnego akceleratora (ja używam IDM) to pobierasz z konkretnymi prędkościami (mój rekord 28 MB/s - megabajt). Bardzo duże możliwości hostingu - w mojej opini ten portal to coś pośredniego między typowym “ubogim” hostingiem np. filesonic a rozbudowanym dyskiem internetowym typu wspomniane “chomikuj”. Pozdrawiam!

A ostatnio się dowiedziałem że za uruchomienie ich programu i działanie jego w tle tez się dostaje punkty.