Opinie o zakupach w sklepie Amazon

(velover) #1

Zastanawiam się nad kupnem laptopa i krótko mówiąc cena na amazonie bije wszystkie inne sklepy na głowę.

Gdyby amazon był w polsce, to już bym kupował. Jakoś ciężko mi zdobyć zaufanie do zagranicznych sklepów, ale amazon ma bardzo pozytywne opinie. Mam pytanie, czy ktoś coś kupował z tego sklepu? Długo się czeka na dostawę?

(bachus) #2

Nigdy nie miałem problemów. Ja zamawiam z Amazon UK do Irlandii. Kto jest dokładnie dostawcą sprzętu - Amazon, czy jakiś inny sklep? Jeżeli Amazon, to obsługa fantastyczna a zwrot towartu to po prostu przyjemność. Co do dostawy: przykładowo zamawiałem teraz na 'black friday' trochę gratów - zakupy we wtorek i środę, wybrałem darmową przesyłkę (super saver), w niedziele wyjechało z magazynu Amazona jako jedna paczka, w poniedziałek wyjechało z UK, w środe rano było na biurku.

Próbuj przez Amazon.de.

p.s. co do zwrotów: pisałem o tym na blogu - kupiłem SSD, który nie spełnił moich oczekiwań a support producenta nie potrafił mi pomóc, więc wydrukowałem ze strony zamówienia kartę zwrotu, odesłałem na koszt Amazona, po kilku dniach zwrócono mi pieniądze.

(velover) #3

Gdzie mogę znaleźć, czy coś sprzedaje amazon, czy ktoś inny?

(bachus) #4

Tutaj sprzedawca to MSI. Produkty sprzedawane przez Amazon: Dispatched from and sold by Amazon

(Kunktator) #5

Amazon teraz działa trochę jak ebay, tzn są produkty oferowane przez sam Amazon, ale bardzo często przez firmy trzecie. Największą różnicą jest cena - produkty Amazon są zazwyczaj droższe i przesyłka więcej kosztuje. Czasem mogą się zasłonić przy zwrocie, żeby kontaktować się z firmą, mimo iż towar kupiony ze strony Amazon i pieniądze poszły do amaonu,

Mieszkam za granicą i kupuję z Amazonu często - płyty dvd najczęściej, chociaż ostatnio odtwarzacz mp3 - przyszedł zapakowany w kartonie bez zabezpieczeń, choć płyty przychodzą w kopercie buble. Nie odważyłbym się jednak na coś tak drogiego jak komputer - sprawa tutaj rozchodzi się o to, kto dostarcza i jaki ma chumor danego dnia.

(bachus) #6

Produkty komputerowe bardzo często kupuję na Amazonie, nigdy nie było problemów. Najważniejsze, że jak coś nie tak - genialny sposób zwrotu - zanieść na pocztę i po 2-3 dniach pieniędzy.

(matelord) #7

Ja ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć o zakupie dóbr witualnych, ponieważ trafiają mi się często giftcardy do US Amazonu na np. 10$ i za to kupuję gry na steam, lub bezpośrednio od platformy amazonu. Klucze przychodzą na maila, lub są wyświetlane natychmiast po zakupie. Jedynym mankamentem jest konieczność podawania amerykańskiego adresu, tak więc mieszkam w Central Parku :wink:, natomiast z zakupem rzeczy realnych to tylko amazon.co.uk, bo amazon.com do Polski nie wysyła a gift-cody nie są wymienne ;_;

(olmeca) #8

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, Amazon amerykański wysyła towar do Polski.

(matelord) #9

@Olmeca jesteś pewien? Ja próbowałem zamówić case do ipada i aparat nikona (Od amazona, nie jakiegoś innego sprzedawcy) i przy podawaniu adresu nie akceptowało Wrocławia.

(olmeca) #10

Na przykładzie zakupów Kindle wiem, że do polski wysyłają

(dafna) #11

W Amazon mają fajne rzeczy to fakt. Zamawiam u nich ciuszki i inne rzeczy.
Jest tylko kilka minusów. Ja płacąc polską kartą płatniczą wychodzę na tym nieciekawie 1 Euro - 4,53, w momencie kiedy średni kurs wynosi 4,22 zł - 1 Euro.
Dziś własnie przyszedł plecak, niestety opis na Amazon nie zgadza się ze stanem faktycznym. Plecak jest dużo mniejszy. Chciałam odesłać a tu się okazuje, że sama muszę wydrukować formularz zwrotu i naklejkę. Jak nie masz drukarki pod ręką to problem. Nie da się tego zapisać w PDF i przenieść na inny komputer do wydrukowania. Za zwrot potrącają. Za plecak zapłaciłam 29,98 - 135 zł. poinformowali mnie , że w przypadku zwrotu zwrócą mi około 14,6 Euro, czyli mniej niż połowę zapłaconej kwoty.
Chyba wystawię ten plecak na Allegro, bo zwracać się nie opłaca.

No cóż, Amazon to firma niemiecka i tak traktują klientów z Polski.
Zamawiałam wcześniej w Amazon z dostawą na niemiecki adres i byłam zupełnie inaczej potraktowana. Do paczki był załączony formularz zwrotu i naklejka. Dostawa i zwrot były darmowe.
Do mojego ostatniego pakietu, dołączyłam koszulki, które miały być darmowe, przy zamówieniu powyżej 30 Euro. Niestety za koszulki Amazon mi policzył i to wcale nie mało. Pewnie koszulki były w prezencie, ale tylko… dla Niemców.

Podjełam również próbę zaopiniowania otrzymanego towaru. Opinię napisałam w języku polskim. Odpisali mi na e-mail, w języku niemieckim, że w opinii nie wolno używać wulgaryzmów. Co za bzdura.
Mimo, iż Amazon wszedł na Polski rynek można się z nimi porozumieć w języku niemieckim.

(Etheniel) #12

No dobrze, piszecie o zakupach na amazonie z burgerlandu, germanii czy kraju jej królewskiej mości, a jak się to ma do innych amazonów? Choćby amazon.in, bo konkretnie ten indyjski mnie interesuje :wink: Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym kierunku?