Opinnie o Poczcie Polskiej

Nigdy nie miałem problemów z zamówionymi towarami (1 program i kilka książek). Zawsze przychodziły w terminie.

No i to własnie jest ta różnica, nie porównuj Deutsche Post firmy słynącej z solidności i dobrej organizacji na całym świecie do Poczty Polskiej, która jaka jest wszyscy doskonale wiedzą. Poza tym mentalność polska a niemiecka to też zupełnie dwie różne sprawy.

:stuck_out_tongue:

fiesta - nie zgadzam się w ogóle. Co z tego ze pracuje dużo osób? To tylko głupie tłumaczenie poczty. Wystarczy lepsza organizacja pracy, lepsze zabezpieczenia, porządne plombowanie aut długodystansowych, aby kierowca nie miał do nich dostępu. Na sortowni np. kamery, lub/i ochroniarz. A osoba która już rozwozi paczki po danym mieście powinna być dokładnie rozliczona z każdej paczki która wylądowała w jego aucie. Wszystko można zrobić tylko trzeba chcieć i mieć trochę nakładów finansowych…

Ja osobiście z pocztą nie chce mieć już doczynienia jeśli chodzi o paczki. Już dwa razy się porządnie naciąłem. Pierwszy raz paczka w ogóle nie dotarła, za drugim razem zawartość została wyciągnięta z dużej koperty bąbelkowej i pudełka, a na jej miesce podłożony kamień (a była to paczka ubezpieczona!) Reklamacja nie przyniosła skutku, bo jak im to udowodnić?

Do Poczty Polskiej nie mam NIESTETY zaufania i wolę dopłacić nawet te 10zł i spokojnie poczekać na paczkę od firmy kurierskiej.

Oglądałem na Discovery " Zwykłe rzeczy , niezwykłe wynalazki " .

Opisywali prace Royal Mail , to jak u nas Poczta polska tylko że pracują zupełnie inaczej.

W 1 dniu paczka może dojść na koniec kraju przy czym na początku jedzie ciężarówką na lotnisko , leci do miejsca przeznaczenia ,

później płynie statkiem i na końcu listonosz na quadzie dostarcza do adresata .

I to wszystko w 1 dzień i nie ma co porównywać z Pocztą Polską

MIKE PL ja nikogo nie usprawiedliwiam, bo wiem jakie są realia, ale stwierdzenie z tabloidów “Poczta kradnie” jest grubo na wyrost i bardzo krzywdzi uczciwych pracowników tej instytucji. Jak sam wspomniałeś potrzebna jest dobra organizacja, ale to niestety kosztuje. A poczta woli kosić kasę i co rusz podnosić ceny bez poprawy jakości świadczonych usług. Konkurencja ma atrakcyjne ceny, bo nie musi utrzymywać całego aparatu biurokratycznego z którego słynie nasza poczta. Opisujecie poczty w Anglii i w Niemczech które są klasą samą w sobie. I nie ma porównania do skostniałej instytucji Poczty Polskiej.

Mnie poczta jeszcze nie okradła, ale mam uprzedzenia do tej instytucji.

Zamówiłem z Allegro już sporo rzeczy i niemal nigdy przesyłka nie dotarła w idealnym stanie: dzwonek do drzwi był połamany (zapewne w transporcie), musiałem odsyłać do nadawcy (na swój koszt oczywiście), a ten przysłał mi nowy w już baaardzo solidnym opakowaniu.

Ostatnio zakupiłem wiatrak biurkowy (wentylator) i choć towar na szczęście był cały, to w kartonie była spora dziura.

Bardzo mnie takie rzeczy irytują.

Jedyny plus z jakim się spotkałem był taki, że w pewną sobotę kurier pocztowy przyniósł paczkę jeszcze jakoś po 16 po południu :wink:

A dostarczono wam kiedyś paczkę w 2 dni ? Według poczty tyle powin iść paczka

nie zdazyło mi się jeszcze aby paczka została dostarczona w 2 dni od dnia nadania u mnie trwa to zawsze 6-7 dni (cześciej 7) ale poza tym nie mam większych zastrzeżeń

Ja do poczty polskiej nie mam zastrzeżeń, pomimo wielu wysyłek naprawdę wielu wysyłek nie zawiodłem się ani razu, dlatego do póki jestem zadowolony, tak długo będę korzystał z ich usług.

nie raz idzie mi 3 dni a nieraz tydzien:} najdluzej czeka sie na kase jak za pobraniem sie wysyla:]

Taa, a kupujący mają pretensje jak ktoś nie chce wysłać za pobraniem i zaraz z oszustami wyjeżdżają :smiley:

I kto powie, że Polak-złodziej to sterotyp? Tyczy się to małego procentu społeczeństwa, ale ten odsetek jest na pewno dużo wyższy niż na zachodzie. Póki komunistyczne pokolenie nie zejdzie z tego świata, to w tym kraju nic się nie zmieni.

1 sierpnia kupiłem laptopa na którego jeszcze czekam . Dzisiaj dostałem informacje że sprzedający dostał spowrotem paczkę .

Nie wiem jakim cudem mimo iż ja jestem codziennie na poczcie żadnej paczki do mnie nie było .