Opis postawienia klastra z dwóch komputerów

Witam!

Chciałbym wiedzieć jak stworzyć klaster z dwóch komputerów (na jednym zainstaluje win95/98 , żeby zżerał mniej ramu i cpu a na drugim (serwerze) win 2003)

Jak to zrobić? Proszę o instrukcję krok po kroku.A jeszcze jedno , co zrobić aby “zasoby” (moc obliczeniową i najlepiej ram) drugiego kompa (win95/98) przenieść na serwer (coś w stylu mini superkomputera)

ps: SPOSÓB DO NAUKI , WIĘC PROSZĘ NIE PISAĆ ,ŻE JAK NIE WIEM TO PO CO PISZE.

z góry dzięki za odpowiedzi.

ps2: windowsa 2003 jeszcze nie mam zainstalowane ale niedługo bede miał wersje 180-ęcio dniową i wtedy zastosuje się do rad :slight_smile: :smiley:

http://komputery.idg.pl/artykuly/19903/html

Mnie nie interesuje przereklamowany linux tylko windows server 2003 enterprise

a mam już win serv. 2003 zainstalowane ale drugi komp czy może mieć zainstalowane windows 98?

Przereklamowany!?

Dlaczego więc większość serwerów i superkomputerów działa właśnie pod kontrolą tego systemu?

Nie wiem czy się Tobie powiedzie to z win 9x.

Raczej służą do tego wersje Windowsa 2xxx serwer enterprise i być może datacenter.

Tylko jak wysokie są koszta takiego rozwiązania! Aż głowa boli…

nie chodzi o to ,że chcę stawiać drugi serwer, tylko chcę brać z niego moc obliczeniową, pierwszy to serwer win 2003 a drugi komp to może win 98 tak aby mało wymagał a serwerowi dużo dawał :smiley:

a co do Linusa , nie mówię ,że jest głupim rozwiązaniem dla superkomputerów i serwerów , chodzi mi o użytkowników domowych , najpierw zachęcają , “to jest super” i takie tam , a potem jak się czegoś nie wie to wyśmiewają , , po za tym uważam ,że Linux powinien już dawno wyjść z ery tekstowej z emulacją środowiska graficznego , powinien stać się taki jak Windows , wszystko się robi myszką a tylko baaaardzo zaawansowane rzeczy przez konsole. takie jest moje zdanie

Taaa , a na windowsa nie powinno być wirusów , nie powinien się wieszać , nie powinien zamulać słabszych kompów … sam jesteś przereklamowany , dla twojej wiadomości linux dawno wyszedl z tej ery i już wszystko się robi myszką tylko baaaaaardzo zaaaaaaaaaaaawansowane rzeczy przez konsole

Widzę iż niewiele wiesz o Linux’ie, o Windowsie z resztą też.

Jeśli powiedzie się Tobie utworzenie klastra na W9x, zadzwoń do Billa G.

Na pewno Ciebie zatrudni.