Opłaca sie brać gtx 750 ti

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-Nvidia-GTX-750/2187vs3162
wersja tej karty z dopiskiem ti jest tylko 16% wydajniejsza.To dużo czy mało i czy warto dopłacić te sto zł za wersie z dopiskiem ti

100 zł różnicy za obydwie w wersji 2GB? Jeśli tak to nie ma sensu. Zobacz sobie jeszcze ceny GTX 660 Ti i porównanie wydajność/cena.

A w jakiej cenie masz mieć te karty?
Gt1030 idzie używaną na gwarancji kupić za 200zl, jest zauważalnie nowsza i tylko delikatnie mniej wydajna od 750ti.

czy to że jest nowsza niesie ze sobą jakieś miardodajne efekty?

mam na myśli na przykład jakieś lepsze działanie w danych grach a może w programach ?
Co mi z tego że karta jest “nowsza” skoro wolna? A może jednak nowość niesie ze sobą plusy ??

No nie wiem na przykład mniejsze zużycie energii ??? Ale i tak zapewne zależy to znowu od konrketnego modelu oraz producenta?

Względem 750/750ti, gt 1030 zużycie energii ma ponad dwa razy niższe.
Wspiera sprzętowe odtwarzanie nowych kodeków VP9 i HEVC (750/ti nie) więc np. odtwarzanie YT nawet w 4k i 60 FPS to nie problem i to przy słabym procesorze. Przy FullHD też mniej rzeźbi po procu więc jest ciszej.

Do tego łatwiej ją kupić z gwarancja bo jest młodsza.
Co do wydajności w grach to pisałem, lepsza od 750, zwykle trochę gorsza od 750ti.
Dlatego tak jak napisałem sporo zależy od ceny.

Z tego co piszą tutaj, należy wystrzegać się wersji z DDR4.

wiem jest bardzo słaba

Dosłownie 3 godziny temu zamieniłem moją towarzyszkę od lat GTX 750Ti (Rev 1.0) od Gigabyte na nowiótką Zotac GTX 1050Ti. Ogólnie 750Ti nawet teraz jest nie do zajechania, więc jak masz okazję to polecam w ciemno. Ale nie pograsz już na niej w VR czy DX12.