Opłaca się instalować sterowniki 8.7?

(system) #1

Witam. Mam pytanie - czy opłaca się instalować sterowniki 8.7 do HD4850?

Jeśli tak to:

Usunąć wszystko co związane z ATI z komputera łączenie z hotfixem do 8.6? czyli stery do 8.6 i hotfix wywalić?

Czy do 8.7 jest jeszcze jakiś dodatkowy hotfix czy instalować tylko 8.7?

(Elkanguro) #2

Zakładam, że właśnie te sterowniki zostały zoptymalizowane pod te nowe karty więc pewnie się to opłaci. Tak, wywal poprzednie. A po zainstalowaniu nowych zainstaluj raz jeszcze Directxa.

(system) #3

To Directxa też mam wywalić?

(Elkanguro) #4

nie, jego chyba nie musisz, ale ponownie zainstalować należy

(system) #5

Ale jak go ponownie zainstalować jak już jest zainstalowana wersja 9.0c?

(Kabuto1378) #6

elkanguro

wskazane jest byś nie udzielał rad na tematy które są ci obce.

bezimienny

generalnie powinno się instalować nowsze sterowniki do karty bo przynajmniej teoretycznie mają większa wydajność i niemal zawsze eliminują problemy w grach.

Jeżeli nie zmienia się kart z różnymi producentami GPU wystarczy najpierw odinstalować stary sterownik i po restarcie zainstalować nowy serownik. DirectX nie ruszaj chyba że wyszła nowsza wersja, wtedy po prostu na starszą wersję instalujesz nowszą.

(Lukaszk 89) #7

Nie zaszkodzi zainstalować jeszcze raz po reinstalu sterów(komp się nie posypie przecież).

Po usunięciu starych sterów, w trybie awaryjnym usuń resztki po nich tym programem.

(system) #8

Ok. To mam wyinstalować to wszystko:

http://img293.imageshack.us/img293/4537/atiso8.jpg (po otworzeniu klik na zdjęcie) ?

Czy jeszcze coś więcej? Gorzej, że mam zainstalowanego hotfixa a w dodaj/usuń programy go nie ma (chyba) :confused:

PS stare (8.5) wywaliłem normalnie bez żadnych trybów awaryjnych i bez Driver Cleanera, tylko dodaj/usuń program, uninstaller, Ccleaner (zwykły) i res kompa :slight_smile: Potem zainstalowałem 8,6 + hotfix.

(Lukaszk 89) #9

To chyba wszystko(nic więcej nei wypatrzyłem).

Sterwonik raczej zawsze zaisntalujesz po "zwykłym" wywaleniu starszego, ale zawsze lepiej jest mimo wszystko wyczyścić pozostałości.

(system) #10

Czyli tylko te 4.. ale jak wywalić hotfixa?

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 16:53 został dopisany post przez noname321

A tak w ogóle to:

ati2vk1.jpg

Żadne sterowniki się nie pojawiają do wyinstalowania :confused:

(Lukaszk 89) #11

A jakie masz jeszcze inne gałęzie?(rozwiń ten trójkącik i daj screen'a).

(system) #12

ati3gm3.jpg

(Lukaszk 89) #13

Wszystko "ATI..." wywal.Wciśnij clean i tyle.(rób to w trybie awaryjnym i pamiętaj żeby czegoś "nadto" nie usunąć bo się kaszana zrobić może).

(system) #14

To tylko wszystko związane z ATI? Czyli te 7 od góry? Tzn 6 (bez 3Dfx) ?

I czego w awaryjnym? Nie mogę poprostu pierw przez dodaj/usuń programy wywalić obecnych, potem sprawdzić uninstallerem, zwykłym clenaerem, res kompa i potem normalnie tym jeszcze wywalić?

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 17:40 został dopisany post przez noname321

Ok nie instaluję :stuck_out_tongue: Poczekam na więcej opinii na necie.

"Ja pierniczę, te stery się sypią, przed chwilą miałem blue screen i jakieś zrzucanie pamięci wirtualnej. Teraz paski na Far Cry. A karta nawet 50C nie ma. Jutro robię format i instaluję na świeżo Catalysty 8.6+hotfix bo to 8.7 to jakaś tandeta."

(Lukaszk 89) #15

Nie zawsze nowsze stery = lepsza jakość/wydajność itp.Samemu trzeba posprawdzać na których masz najlepsze osiągi.Nie ma reguły.

(Patrykss12) #16

Mi dobrze działają 8.7.tylko ja usuwałem poprzednie sterowniki tak na pulpicie własciwości-ustawienia-zaawansowane-karta-właściwości-sterownik-odinstaluj...i zainstalowałem nowe i według mnie sa lepsze od tych 8.6!Pozdrawiam.

(system) #17

I tylko tyle zrobiłeś żeby je wyinstalowac?

(Lukaszk 89) #18

Nie ma reguły.Teoretycznie powinno się usunąć wszystkie pozostałości po sterownikach.

(system) #19

Zainstalowałem 8.7 i różnicy nie widzę. W euro2008 w rozdzielczości 1680x1050 i wszystko na maxa miałem 60FPS i dalej tyle mam.