Opłaca się instalować sterowniki 8.7?

Witam. Mam pytanie - czy opłaca się instalować sterowniki 8.7 do HD4850?

Jeśli tak to:

Usunąć wszystko co związane z ATI z komputera łączenie z hotfixem do 8.6? czyli stery do 8.6 i hotfix wywalić?

Czy do 8.7 jest jeszcze jakiś dodatkowy hotfix czy instalować tylko 8.7?

Zakładam, że właśnie te sterowniki zostały zoptymalizowane pod te nowe karty więc pewnie się to opłaci. Tak, wywal poprzednie. A po zainstalowaniu nowych zainstaluj raz jeszcze Directxa.

To Directxa też mam wywalić?

nie, jego chyba nie musisz, ale ponownie zainstalować należy

Ale jak go ponownie zainstalować jak już jest zainstalowana wersja 9.0c?

elkanguro

wskazane jest byś nie udzielał rad na tematy które są ci obce.

bezimienny

generalnie powinno się instalować nowsze sterowniki do karty bo przynajmniej teoretycznie mają większa wydajność i niemal zawsze eliminują problemy w grach.

Jeżeli nie zmienia się kart z różnymi producentami GPU wystarczy najpierw odinstalować stary sterownik i po restarcie zainstalować nowy serownik. DirectX nie ruszaj chyba że wyszła nowsza wersja, wtedy po prostu na starszą wersję instalujesz nowszą.

Nie zaszkodzi zainstalować jeszcze raz po reinstalu sterów(komp się nie posypie przecież).

Po usunięciu starych sterów, w trybie awaryjnym usuń resztki po nich tym programem.

Ok. To mam wyinstalować to wszystko:

http://img293.imageshack.us/img293/4537/atiso8.jpg (po otworzeniu klik na zdjęcie) ?

Czy jeszcze coś więcej? Gorzej, że mam zainstalowanego hotfixa a w dodaj/usuń programy go nie ma (chyba) :confused:

PS stare (8.5) wywaliłem normalnie bez żadnych trybów awaryjnych i bez Driver Cleanera, tylko dodaj/usuń program, uninstaller, Ccleaner (zwykły) i res kompa :slight_smile: Potem zainstalowałem 8,6 + hotfix.

To chyba wszystko(nic więcej nei wypatrzyłem).

Sterwonik raczej zawsze zaisntalujesz po “zwykłym” wywaleniu starszego, ale zawsze lepiej jest mimo wszystko wyczyścić pozostałości.

Czyli tylko te 4… ale jak wywalić hotfixa?

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 16:53 został dopisany post przez noname321

A tak w ogóle to:

ati2vk1.jpg

Żadne sterowniki się nie pojawiają do wyinstalowania :confused:

A jakie masz jeszcze inne gałęzie?(rozwiń ten trójkącik i daj screen’a).

ati3gm3.jpg

Wszystko “ATI…” wywal.Wciśnij clean i tyle.(rób to w trybie awaryjnym i pamiętaj żeby czegoś “nadto” nie usunąć bo się kaszana zrobić może).

To tylko wszystko związane z ATI? Czyli te 7 od góry? Tzn 6 (bez 3Dfx) ?

I czego w awaryjnym? Nie mogę poprostu pierw przez dodaj/usuń programy wywalić obecnych, potem sprawdzić uninstallerem, zwykłym clenaerem, res kompa i potem normalnie tym jeszcze wywalić?

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 17:40 został dopisany post przez noname321

Ok nie instaluję :stuck_out_tongue: Poczekam na więcej opinii na necie.

“Ja pierniczę, te stery się sypią, przed chwilą miałem blue screen i jakieś zrzucanie pamięci wirtualnej. Teraz paski na Far Cry. A karta nawet 50C nie ma. Jutro robię format i instaluję na świeżo Catalysty 8.6+hotfix bo to 8.7 to jakaś tandeta.”

Nie zawsze nowsze stery = lepsza jakość/wydajność itp.Samemu trzeba posprawdzać na których masz najlepsze osiągi.Nie ma reguły.

Mi dobrze działają 8.7.tylko ja usuwałem poprzednie sterowniki tak na pulpicie własciwości-ustawienia-zaawansowane-karta-właściwości-sterownik-odinstaluj…i zainstalowałem nowe i według mnie sa lepsze od tych 8.6!Pozdrawiam.

I tylko tyle zrobiłeś żeby je wyinstalowac?

Nie ma reguły.Teoretycznie powinno się usunąć wszystkie pozostałości po sterownikach.

Zainstalowałem 8.7 i różnicy nie widzę. W euro2008 w rozdzielczości 1680x1050 i wszystko na maxa miałem 60FPS i dalej tyle mam.