Opłaca się instalować Windows 7 na takim komputerze

Jak w temacie- Czy warto instalować Windows 7 na takim komputerze:

Procesor: Intel Pentium 4 HTT 3.06 GHz, L2 1MB

RAM: 1 GB

Karta graficzna: Radeon 9250 128 MB (Wiem, że Aero nie pójdzie ;P)

Dysk: 80 GB

Proszę o rady :slight_smile:

Jakoś by i działał pewnie,ale ja bym sobie odpuścił Win 7.Zostań przy XP :slight_smile:

Jakbyś dorzucił 1GB i dorzucił większy dysk to miałoby to sens. Na przyszłość nie zostawaj przy XP:)

No RAM by się przydał… Ale 1 GB jest, a takie minimalne wymaganie ;D Niektórzy na 512 MB mają 7 :stuck_out_tongue_winking_eye:

A dysk… E tam, 80 GB starczy :wink:

Trzy razy więcej RAM-u i lepsza karta graficzna - pójdzie/możesz zainstalować Windows 7 a oprócz tego nie napisałeś jaki masz zasilacz :wink:

Bez kosztów :

Zasilacz to mam chyba No Name xD 350 W…

A… i ja chcę Windowsa 7 32 BIT :stuck_out_tongue_winking_eye:

zasilacz-name-czy-jakiejs-znanej-firmy-t393080.html

Ale nie mam problemów z zasilaczem :slight_smile:

Lepiej nie. Zawsze można linuksa doinstalować jako drugi system.

Co do grafiki, to nie wiem, czy tylko Aero nie pójdzie, czy w ogóle Windows 7 będzie miał sterownik. Bo niestety często do starszych grafik nie ma.

Mały dysk twardy dla siódemki, będzie ciasno.

Y?

Zle się wyraziłem. Chciałbym zainstalować Windows 7 32 BIT.*

Na pewno nie stać cię na wersję BOX , a kupowanie wersji OEM do takiego rzęcha jest strzałem w kolano.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … de-advisor :slight_smile:

Będzie działał bez problemu, ale niestety 2gb ramu musisz mieć i przydałby się większy dysk, sata najlepiej jeżeli masz możliwość podłączenia takowego i o grach komputerowych zapomnij, no chyba że wymieniłbyś grafikę, to w niektóre gry dałbyś radę pograć… Ja na przykład mam 2,5 gb ramu, grafikę Geforce 7300 GT od Palita, proca Pentium 4 3,00 i na 7 dałem radę odpalić np. Mass Efect2, COD Black Ops. Co prawda obie podane gry przycinały mi się, ale to były na tyle niewielkie przycinki, że dało się grać. Nawet dałem radę odpalić Metro 2033, a can u run it twierdził, że na moim kompie nie ma szans… :lol:

Doradca czepia się tylko karty graficznej. Reszta mu odpowiada ;D

W takim razie możesz instalować 7… Tylko nie będzie działa Aero

powyłanczasz zbędne usługi,i da rade nawet może aero zadziała

Większości nie posłuchałem, jestem już użytkownikiem Windowsa 7 :slight_smile:

Aero nie działa, ale wszystko inne chodzi szybko i sprawnie :wink:

Nie chodzi, bo musisz mieć grafę, która spełnia prynajmniej wymagania:

Karta graficzna zgodna z DirectX 9, WDDM (Windows Display Driver Model), minimum 128MB pamięci graficznej, PixelShader 2.0 z 32bitami na piksel. Wystarczyłoby, że włożyłbyś głupiego GF 7300GT i już Aero śmigałoby aż miło…

Użycie RAM’u to 500-700 MB / 1 GB. Nie tnie się.

Mam dobrego pendrive 4 GB. Użyłem jako RAM (ReadyBoost) i czuć różnicę :wink:

No, włóż mu 4gb, włącz PAE i dopiero to zobaczysz jak zapierdziela…