Opłaca się inwestować ?

Chciał bym sie dowiedzieć czy jest możliwa wymiany/dorzucenia czegoś nie wielkim kosztem żeby to pudełko pozwoliło mi na cieszenie się płynną rozrywką w nowych grach typu wiedźmin.

Niewielkim kosztem na pewno nie, na zintegrowanej karcie graficznej nie poszalejem a dedykowana nieco kosztuje, nowy procesor także, nową kość ramu także wypadałoby dołożyć - taką jaka masz obecnie.

kupujesz xeona x3440 na allegro wersja z ht ok 200zł
do tego 1050 msi 4gb za 600zł i masz maszynkę do gier fullhd nawet na tej płycie możesz spokojnie podnieść taktowanie do 3ghz z racji że xeony mają niskie taktowania
jednak zamiast pchać się w tą starą podstawkę z którą mogą być u cb małe problemy z nówek najrozsądniejszym posunięciem będzie kupno pentium g4400 i płytę na h110 razem koło 500zł do tego na początek 4gb ddr4 2133mhz ok 120zł
ważne jest też jaki jest zasilacz musisz otworzyć komputer i spisać nazwę i model wraz z mocą jeśli zasilacz chińszczyzna nie ma co się brać za wymianę czegokolwiek

Mam nadzieje że to jest właśnie zasilacz :smiley:

Kompletnie sie na tym nie znam jak byś mógł mi wypisać dokładne nazwy tego sprzętu do kupienia to by było elegancko :slight_smile:

Witam,
tak to jest zasilacz :wink: .
Twój aktualny zasilacz jest z czarnej listy.
Do przeczytania na temat zasilaczy z czarnej listy.
Zalecam wymianę na markowy produkt.
Na przykład do 200zł - Corsair VS 450w. lub Corsair VS 550w.



Pozdrawiam 12chrapek12

te czarne listy są już tak stare toś powinien je zaktualizować tylko kto :frowning:
co do zasilacza ten vs 450 550 jest nieopłacalny
za 220zł mamy SPC Vero M1 600w z efektywnością 87% i modularnym okablowaniem