Opłaca się kupić kartę dzwiękową?

Witam

Mam ok. 80 zł i zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej. Czy przy karcie dźwięk będzie lepszy? Głośniki mam takie jak w podpisie.

Jak nowa karta to Sound Blaster albo Asus nigdy żaden MINT,CMI albo noname bo te karty są o wiele denne niż zasłużony zintegrowany Realtek (nawet Realtek 2.0 daje lepsze tony niż taki CMI 6 kanałowy).

O, a jakie to są te karty dźwiękowe? Ciekawi mnie to ^^

Opłaca się ale są pewne granice.

Jeśli masz zamiar wymienić głośniki to polecam Creative SB audigy lub Creative x-fi

Jednak jeśli zostajesz przy tych co masz to wystarczy ci SB Live.

No właśnie co to za karty? :smiley:

słyszałem spowalniają ale o przyśpieszaniu nic nie wiem :lol:

Creative x-fi gamer ma coś takiego :stuck_out_tongue:

A możecie dać linki.? Głośniki może wymienię za rok.

Jeśli masz zamiar wymieniać głośniki , a nie chcesz przepłacać to kup to

http://allegro.pl/item570820918_creativ … rowni.html

u mnie ta karta + Logitech x530 = głośny i czysty sygnał dziwiękowy .

Ja kupiłem używanego Sound Blastera Live, bo moja zintegrowana karta Realtek ALC655 to jest jakieś nieporozumienie. Z głośników dość często zamiast dźwięku wydobywały się jakieś trzaski i szumy. Jakość dźwięku na Sound Blasterze jest nieporównywanie lepsza.

Musisz mieć najprawdopodobniej uszkodzone kondensatory na płycie.

Taaa przyspieszają 1-2 klatki na sekundę, pod warunkiem ze nie kastraty i EAXy obsługują hardwareowo.

Wszystkie kondensatory wyglądają dobrze, tzn. nie ma żadnych spuchniętych. Zintegrowana karta Realtek 655 od nowości sprawiała problemy, tzn. dźwięk był fatalnej jakości. Wyłączyłem ją w biosie i zamontowałem SB live w PCI. Teraz Sound Blastrem nie mam żadnych problemów.

Wszystkie dedykowane tej karcie (x-fi) gry rzeczywiście działają lepiej. Niektóre tytuły mają dodatkowe opcje jakości dźwięku. Od prawie dwóch lat mam x-fi gamer fatal1ty pro z 64MB i z tym przyśpieszaniem gier to różnie bywa.

Skrajnym przypadkiem jest BF2142 gdzie przy zintegrowanej karcie dźwiękowej FPS waha się pomiędzy 50-80 - jakość dźwięku high. Przy x-fi (jakości ultra) FPS nie spada poniżej 90fps, cokolwiek by się nie działo. Ale to jest skrajny przypadek.

W większości gier jest to rzeczywiście około 5%. Jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza niż ze zintegrowanej karty. Tego, co x-fi Crystalizer potrafi wycisnąć z plików mp3 opisać się nie da, trzeba posłuchać samemu.

Ale tak jak ktoś już tu napisał. Inwestując w porządniejszą kartę dźwiękową wypada się też zaopatrzyć w zestaw rozsądnych głośników lub słuchawek.

ps. ta karta nie przyśpiesza gier, to troszkę błędne pojęcie. Ona po prostu odciąża procesor i sama zajmuje się przetwarzaniem dźwięków. Dlatego czasami wzrost wydajności jest niezauważalny - procesor doskonale sobie z dźwiękiem radził.

Witam

Mogli byście mi doradzić jakieś słuchawki z mikrofonem do skypa max 90zł z przesyłką?