Opłaca się kupić tego GALAXY GT-i5700?

Witam chce sobie kupic telefon dotykowy z androidem tak do 380 zł max mój wybór padł na ten model czy opłaca się go kupić do 380zł a może coś innego dużo dobrego słyszałem o tym modelu mówie o wersji 2.1

http://allegro.pl/galaxy-i5700-jedyny-t … 90193.html

Mam tego fona.

To, czy opłaca się kupić, zależy od tego czy zamierzasz zmienić mu Androida na 2.3 (nieoficjalne, będzie gotowe w tym roku).

Jeśli nie, to wybierz inny telefon. By Spica ładnie działała, to potrzeba jej modyfikacji i czasu :wink:

Ale nie wiem, czy w tej cenie znajdziesz coś lepszego.

A jeśli chcesz taniego fona, działającego ładnie po wyjęciu z pudełka, to wybierz i5800.

Właśnie pewnie będę zmieniał na nowszy zawsze tak robie :slight_smile: jakoś mi te i5800 się nie podoba z wyglądu i cena wyższa

Prace nad softem 2.3 dla Spicy.

Prawie koniec prac, mam nadzieję że wyrobią się na wakacjach :wink:

Musisz wiedzieć, że Spica, to telefon zaniedbany przez Samsunga. Dostał sterowniki zrobione “na odpieprz” i zupełny brak sterownika grafiki (pomimo osobnego GPU, którego nie ma wiele tanich telefonów, np. i5800). Dlatego pewnie jest taki tani :wink:

Jednak społeczność Spicy nie próżnuje i telefonik ma już poprawione oraz dobrze działające sterowniki. Polski student - tom3q - zajął się pisaniem sterownika do GPU, co jest dość czasochłonne. Projekt jest na ukończeniu.

Jeśli dobrze pójdzie, to i5700 będzie mógł się mierzyć z Ace. A jest o wiele tańszy.

Dodane 05.07.2011 (Wt) 21:41

Powiedziałbym nawet, że Ace, to dopracowana Spica :wink:

Dodane 05.07.2011 (Wt) 21:42

BTW. Ja korzystam z Androida 2.2. Działa miodzio. A 2.3 testowałem alphę i chodzi jeszcze bardziej “smooth”.

a możesz powiedzieć jakie są rożnice między 2.1 a 2.2 brat ma tego ace taki nawet fajny ale jak dla mnie to aż tak mocno się nie rózni :slight_smile:

Podstawa jest taka że A 2.2 na standardzie może instalować aplikacje na karcie pamięci, a Spica zbyt dużą ilością pamięci własnej nie grzeszy i to już jest wystarczający argument. Poza tym A2.2 chodzi szybciej, płynniej, mniej awaryjnie. Mam Spice i zastanawiam się nad zmianą, ojciec dzisiaj dostał w abonamencie Ace i zgadzam się z sunbeam96 - Ace to po prostu dopracowana Spica z A 2.2 multitouchem, aparatem 5Mpix i flashem. Innych różnic nie widzę tak szczerze mówiąc bo procek ten sam, RAMu z tego co pamiętam tak samo albo niewiele mniej w Spicy… Serio - jak Spica to root i inny system a jak nie Spica to Ace będzie dobrym pomysłem na chwilę obecną według mnie bo to tania alternatywa do Galaxy S a ma kilka rzeczy których nawet S brakuje (np wspomniany już przeze mnie flash).

Jeśli chcesz poznać Androida i nigdy nie miałeś okoliczności pobawić się tym system to i5700 wystarczy.

Jeśli myślisz o używaniu urządzenia poważniej (poczta firmowa i prywatna, mapy, gps, multitasking, dużo rozmów telefonicznych i smsów) to niestety Spica (i jak i wiele tanich telefonów z Andoidem) wysiada.

Z czasem telefon działa coraz wolniej,irytujesz się i instalujesz nieoficjalne oprogramowanie, które działa na początku OK a potem pojawiają się problemy z kompatybilnością, stabilnością i szybkością.

Ja wymagałem od smartfonu stabilności i jako takiej szybkości i niestety Spica tego nie oferuje.

Prawda jest taka, że do pracy Android wymaga przynajmniej 512 mB Ramu i szybkiego procesora - Spica tego nie ma; dodatkowo kuleje firmware.

Lepiej poczytaj na forach testy innych telefonów, choć wątpię, że w tej cenie znajdziesz coś dobrego.

Podsumowując: dobry telefon z Androidem kosztuje koło 1000 zł (nówka), z tańszymi bywa różnie i albo masz cierpliwość i używasz ich godząc się na ich ograniczenia albo trafia Cię szlak (tak jak mnie) i dajesz sobie spokój z tanimi telefonami z Androidem.