Opłaca się kupić viste?

Ja niedługo będę kupował nowy komputer i nie wiem czy wziąść z systemem windows vista co proponujecie ?

Zaczekać na 7,za miesiąc będzie premiera więc lepiej się wstrzymaj.

Dokładnie.

Nie wiem ludzie co wy w tym windows 7 widzicie. Sam posiadam wersje RC i niczym nie zachwyca, ani to jakaś super szybka. Aplikacje otwierają się wolniej niż w Viście. A gdyby to było mało to każda gra u mnie na necie laguje na chwilkie co 30sek…

Teraz mam Viste i chodzi jak ta lala…

bo nowego kompa to może szkoda XP, choć w sumie to wszystko zależy do czego komp… i czy będziesz musiał wykorzystać ponad 4GB ramu.

Biorą jednak pod uwagę jakąś tam “przyszłość”, czyli aplikację 6bit i ponad 4GB i mieć system po PL to :

Ja mam Vistę i specjalnie nie narzekam.

Choć po instalacji SP2 jakby trochę gorzej chodzi.

Druga kwestia, to fakt, iż bezboleśnie i chyba za darmo, lub półdarmo będzie można nałożyć Win7 na Vistę, więc w czym problem?

RC to nie wersja finalna.

Do wyboru są XP i siódemka, tyle że XP wymaga naprawdę starego sprzętu - teraz nawet zintegrowana grafika już obsługuje DirectX 10.

A siódemka i Vista są systemami zupełnie innej generacji, pomimo podobnych numerków wersji (NT 6.0 i 6.1 - to po to, by programy i sterowniki z Visty nie krzyczały o niekompatybilności).

Vista celowo była zamulona, by ludzie wymieniali sprzęt. Microsoft zawsze stosował tą taktykę, ale tym razem się przejechał na niej.

Dla porównania- w XP i siódemce defragmentacja dysku (po instalacji systemu i niezbędnych programów) trwała u mnie kilka-kilkanaście minut, w Viście kilka godzin.

Ja nie wiem, co wy macie z tą wolną Vistą. Ja mam Vista + SP2 - start 40 sekund, małe przycinki - ale to laptop zawalony crapware, miałem jeszcze na pc z podpisu vistę i chodziła musze przyznać - szybciej od 7 RC.

Nie ma sensu kupować starocia, poczekaj jeszcze troche i kup Windows 7. W ogóle to podłączam się do opinii Porchekarera, w tym systemie nie ma nic nadzwyczajnego i jest jeszcze gorszy niż poprzednik, jeżeli chodzi o wydajność.

Mam Windows Vista HP od ponad dwu i pół roku. Zainstalowana na komputerze z początkiem jej wprowadzenia do sprzedaży. Teraz jest już po dwu SP i sprawuje się dobrze. Nie mam zamiaru podniecać się nową Windows 7, bo przepuszczam, że ma jak na początku Vista od groma dziur, błędów, będzie jeszcze wielokrotnie poprawiana, aktualizowana itp. Nawet jak ma ulepszenia w stosunku do poprzedniczki to i tak będę używał Visty pewnie minimum jak nie dłużej do czasu pojawienia się następcy Windows 7.

Za to w jednym sklepie szefem jest mój wujek to da mi zniżkę będę mu musiał czekoladę przynieść XD

ps. sorry za oftop

I takie opinie mi się podobają, niektórzy sądzę, że mają zamknięte oczy na wady systemu przez nowego Painta, Wordpada, Kalkulatora, podziału na pasku i wbudowanych sterowników, które i tam mi nie są potrzebne, sam sobie jeszcze potrafię znaleźć. Jednak ja korzystam na co dzień z XP z powodu małej wagi, szybkości, porad i tricków. Vistę mam na innym PC, jednak z niego korzystam rzadko.

Fajnie się masz :wink: Też tak chcę ! :)!

mam viste od maja zeszłego roku i powiem sprawuje się dobrze rzadko mam z nią jakieś problemy nie zacina się szybko się włacza wszystko chodzi poprawnie! nie mam zamiaru instalować 7 bo nic ciekawego nie ma