Opłaca się stawiać Win7 na tym Sprzęcie?

Cześć chciałbym postawić win7 na tym sprzęcie bo Mam problemy z Xp-kem a pomyślałem że lepiej na nowszy system ale nie wiem czy nie będzie za mocno mulił.? Oczywiście wiadomo że go odchudzę…(Usługi,itd)

Intel Pentium dual 1.86

Grafika zintegrowana Intela

700Mb RAM

Realtek HD

Co sądzicie??

Niestety, ale twój komputer jest słabiutki.

Jedynie spróbuj przygodę z Linuksem…

To nie mój komp… Xp na tym chodzi normalnie…

Pisałeś, tak jakby to był twój… :expressionless:

To działa czy nie? Sam sobie zaprzeczasz.

Co do XP - XP, a Seven to przepaść, jeśli chodzi o wymagania.

Niestety, nowszy windows, potrzebuje mocniejszego komputera.

Także nie porównujmy :slight_smile:

Windows 7 będzie chodził na tej konfiguracji bez żadnego problemu i o wiele płynniej niż XP

Mam tego lapka w domu a dokładnie jest on mojej siostry i ma po prostu wirusa ale gdy go nie było to system działał normalnie nic nie cieło…nawet odpaliła Medal of honor alied asallut ale gdy teraz zrobię JEJ formata to pomyślałem o Win 7 i dlatego ten post

Ja instalowałem Windows 7 Enterprise (trial 90) na bardzo starym laptopie (Celeron M 420 1,6 GHz, Intel GMA 950, 512 MB RAM) i dało się w miarę normalnie z niego korzystać (oczywiście bez Aero i innych wodotrysków).

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-na- … 10863.html

Czyli podana na forum ilość RAMu nie spełnia OFICJALNYCH wymagań

Czy się opłaca to sprawa rzeczywiście dyskusyjna.

Polecam pobrać wersję 90-dniową:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7,S … 13615.html

Zainstalować na pliku .vhd według instrukcji:

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- … 11419.html

I przekonać się samodzielnie.

Podana ilość RAM-u nie spełnia wymagań dla interfejsu Aero, ale poza tym jest ok. I nie przejmuj się, jeśli instalator wykryje zbyt mało pamięci dla Aero, to go zwyczajnie nie włączy.

Ja bym instalował śmiało :slight_smile: Jeśli ta zintegrowana karta grafiki ma DirectX 9.0 to będziesz nadzwyczaj zadowolony.

Mój brat ma bardzo podobną konfiguracje i działa elegancko. Kwestia tylko dobrej konfiguracji systemu :wink:

Tak ta karta obsługuje directx 9c…Chyba wersja Basic jest najsłabsza to tą bym wybrał…(ona chyba nie ma Aero)

Windows 7 nie występuje w wersji Basic. Od Home Premium wzwyż

Ok wielkie dzięki za wskazówki:))

Mylisz się. Wersja starter jest używana wyłącznie przez producentów netbooków i nie występuje jako samodzielny produkt (jedynie jako preinstalacja OEM). W Europie nie występuje wersja Basic. Jedynie Home Premium, Professional, Ultimate i Enterprise

spokojnie instaluj jak masz możliwość, wiem co mówię bo miałem sevena na podobnej konfiguracji i system normalnie chodził, nie był jakimś demonem szybkości ale żaden by na niej nie był :slight_smile:

dziwię się co niektórym, że z góry mówią, że nie będzie działać, jak nie macie pewności to po co się wypowiadać :slight_smile:

Wypowiadam się po to, bo pytał.

Po drugie, zainstaluje byle jakiego antywirusa, kilka programów, i z komputera nie będzie można korzystać.