Opłaca się zakup wentylatora do obudowy ? Proszę o rady

Dobra dzięki za pomoc, mam jeszcze jedno pytanko i chyba najważniejsze :smiley: znajdę na allegro cichsze i ogólnie lepsze wentylatory od tych: http://www.allegro.pl/item342004680_acu … _9_db.html ? Oczywiście w takiej samej cenie.

Powtórzę jeszcze raz wcześniejsze pytanie: Czy na pewno z przodu obudowy jest jakiś wylot ? Bo wiem tylko, że wewnątrz jest taka krata jak na zdjęciu, ale z zewnątrz jej nie ma. http://80.55.230.70/images/tro616ivorys.GIF tak wygląda przód :slight_smile:

Ciche w podobnej cenie są Arctic Cooling 12L, ale one nadają się tylko na wylotowe wentylatory.

Witam

Zamontowałem dzisiaj dwa wiatraczki acutake, jeden na przód, drugi na tył… mam pytanie, czy na pewno dobrze są obrócone :slight_smile: Ten duży wali powietrzem na inne podzespoły, a czy czasami nie powinien wypychać powietrza na zewnątrz ? Oto zdjęcia. proszę o szybką odpowiedz.

90532a72ecd3b2a8.jpg

TYŁ !

00c62a1918113a97.jpg

Przód !

Edit: Wow temperatura spadła niesamowicie :o Wcześniej płyta 51 stopni, teraz 32… Proszę napisać czy na pewno tak ma być, mam nadzieje że nie zrobiłem czegoś źle.

No trochę to nie możliwe no ale to chyba dobrze nie? :slight_smile:

btw Ten tylni powinien wydmuchiwać ciepłe powietrze z obudowy a ten przedni dmuchać do środka, odwróć ten tylni.

Ok to odwracam :slight_smile: Procesor 25 :smiley: niesamowite… zobaczymy co będzie po odwróceniu, mam nadzieje ze efekty podobne :smiley:

Na dłuższą metę lepiej odwróć, bo za komputerem będzie się ciepłe powietrze zbierać z zasilacza i z obudowy, a nie będzie zasysane spowrotem.

Płyta główna 52 °C (126 °F)

Procesor 44 °C (111 °F)

Procesor graficzny 48 °C (118 °F)

Seagate ST3250620NS 41 °C (106 °F)

Temperatury przed założeniem wentylatorów

Temperatury

Płyta główna 30 °C (86 °F)

Procesor 25 °C (77 °F)

Aux 27 °C (81 °F)

Procesor graficzny 43 °C (109 °F)

Seagate ST3250620NS 33 °C (91 °F)

Wentylatory

Procesor 3375 RPM

Obudowa 5921 RPM

Zasilacz 4116 RPM

A to już z wentylatorami :slight_smile: Everest jak zwykle kłamie bo 6 k obrotów to nie możliwe. W speed fanie pokazuje 1200 i 1500…

Witam!

Nie będę tworzył nowego wątku bo to proste i szybkie pytanie.

Mam obudowę CM Elite 331. w zestawie dostałem wentylator jeden na tył 120x120, nie przeszkadza mi jego głośność. Tylko tak na przód mam zamiar kupić Acutake 120x120 i z boku mam miejsce po odkręceniu tuby na 80x80. Ustawiłbym go na wylotowego co myślicie ? Czy ten na bok będzie przydatny / czy nie opłacalny ?