Opłacalność instalacji Windows7

Witam, Chciałbym zapytać się czy opłaca się zainstalować windows 7 na moim komputerze (patrz. podpis), czy lepiej zostawić windows’a xp. Na komputerze głównie gram w gry. :slight_smile:

Nie opłaca się, bo RAM ma niewielki udział w ogólnej wydajności w grach (na Win 64bit byłoby wykorzystane pełne 4GB). Karta nie poradzi sobie w DirectX 10, a 11 nie obsługuje. Procek dławi się już pod XP. Do tego wydajność w krytycznych momentach w grach czyli przy minimalnych fpsach jest niższa na Windows 7 niż na XP, a dla ciebie przy takiej karcie ma to znaczenie.

Longhorn2009

Z tego co znalazłem w sieci na temat tej karty graficznej, to wspiera ona DirectX 10, DirectX 11 już nie.

Dokładnie - jeśli komp ma służyć głownie do grania to przy tym sprzęcie raczej zostań przy XP.

Wspierać wspiera, ale nie poradzi sobie w Dx10.

Wybacz, ale Win XP nie ma tak dużych wymagań.

Faktycznie nie ma sensu kupować 7ki tylko po to, byś miał to, co już masz. Wydajności lepszej nie uzyskasz.

Ludzie, co wy. Na tym kompie windows 7 będzie ładnie śmigał.

XP ma jakieś 9 lat, nie jest łatany tak często jak 7, warto zmienić dla samego bezpieczeństwa.

To nie Celofan D, tylko oparty o budowę C2D, całkiem wydajny proc.

Jak byś zmieniał na 7 to bierz wer 64 bit, teraz masz pewnie 32 bit to system max użyje 3,25GB.

Dziękuję za odpowiedzi. Tak teraz posiadam wersję 32 bit i widzę tylko 3,43GB RAM.

Mam drugie pytanie, czy jak pobiorę system Windows 7 enterprise x64 z stąd http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx, zainstaluje i po 90 dniach testowych wpiszę w wierszu polecenia komendę “slmgr -rearm” to system nadal będzie legalny ?

Z tym dławieniem proca, to nie zapominajcie, że mówimy o grach oczywiście. Mój Core 2 Duo E4300@2,4GHz w nowych grach jest mocno używany pod XP. Siódemka z miejsca ma większe wymagania.

Na pytanie o legalność Siódemki po przedłużeniu tą komendą na dobrychrpogramach nikt do dziś nie odpowiedział (padło już to pytanie), ale pewno będzie to legalne, skoro nawet na stronach Microsoftu pojawiła się instr. użycia tego polecenia.

Ok. Dziękuję za odpowiedzi, czyli wychodzi na to że mamy Windows 7 za darmo na około rok :slight_smile: . Jak będę miał czas to spróbuję wgrać go na 2 partycję i zobaczę gdzie będą lepiej chodziły gry. Pozdrawiam

u mnie 7 pobiera 0-1% uzycia CPU w IDLE, i 1 GB RAM na starcie (a zaznaczam ze im wiecej RAM zamontowane to system wiecej wrzuca w RAM niz w SWAP)

A może Vista?

Na starym kompie( a był znacznie gorszy od Twojego ) po przejściu z XP na Viste zaczął znacznie szybciej chodzić.

Do 7 nie mam póki co przekonania.

Czy na rok to nie byłbym taki pewny, bo nawet z tego co wiem to za pomocą komendy slmgr-rearm , można używać maksymalnie tylko do 120 dni.

Ale Windows 7 Enterprise jest na 90 dni, a za pomocą komendy można przedłużyć ten czas 3 razy.

Na początku mamy 90 dni, po upływie tego czasu wpisujemy tą komendę i od nowa mamy 90 dni (komendę można wpisać 3 razy), czyli wychodzi na to że przez rok, chyba ze gdzieś pomyliłem :slight_smile:

Jeżeli zmiana ze względu na gry to sie nie opłaca… ale jak ogólnie chcesz zmienić na 7kę to powinno spokojnie i ładnie ciągnąć. Mój laptop ma dużo gorsze parametry, a ładnie, płynnie chodzi.

Kiedyś tak było chyba, teraz nie wiem jak z win 7 enterprise. Ale na pewno można używać win 2008 przez 240 dni używając slmgr -rearm.

edit: Win 2008 R2 może być używany max przez 50 dni przy użyciu komendy slmgr -rearm, potem trzeba go aktywować, po aktywacji trial trwa 180 dni. Podejrzewam że mogą być problemy z aktywacją gdybyś go chciał reinstalować co 180 dni i używać bez przerwy. Trochę szkoda win2008 można było kiedyś używać do woli i reinstalować co 240 dni, a system śmigał jak złoto.

Wszystko fajnie, zainstalowane lecz jest problem z aktywacją :frowning: http://img190.imageshack.us/img190/696/60389197.jpg Wie ktoś jak to naprawić ? Jeszcze w weekend instalowałem z tej samej płytki i wszystko działało :-x