Opłacalność kupna pamięci ram

Witam!

Powoli szykuję się do kupna nowego kompa - koło listopada. Cały sprzęt już mam wybrany, ale ciągle zastanawiam się nad pamięcią ram. Na pewno biorę 2x1GB, tylko problem tkwi w tym, że mam dylemat między:

  • GR PRO900 link

  • Mushkin EM2-6400 link

  • G.Skill F2-6400CL4D-2GBPK link

Które najlepiej wypadają w podkręcaniu i są najwydajniejsze?

Będą współpracowały z E4400, Foxconn’em P35A, WDC 320gb aaks, amacrox 450-pnf, palit 8600gt sonic+.

Goodram są popularne więc pewnie i dobre :slight_smile:

FEEL też jest popularny, znany jako “spalacz” kompów, a nie jest dobry. Nie do końca o taką odpowiedź mi chodziło… :stuck_out_tongue:

Trudno powiedzieć która pamięć najlepsza, celowałbym w

lub

test

Racja. Testy:

http://www.ocinside.de/go_e.html?http:/ … 2gbpk.html

http://www.purepc.pl/node/1363/?pageNo=ALL

W tych cenach pomyślałbym jednak o geilach blackdragonach, nie wiem czy jakiekolwiek inne mają tej klasy pcb co one, a i taktowania osiągają jedne z najwyższych możliwych wśród ddr2

Chyba jednak zdecyduję się na te:

Mushkin Mushkin SP2-6400+ 2x1GB (4-5-5-12) ~310zł

Gdyby ktoś chciał poczytać:

http://www.hardwareoc.at/Mushkin_DIMM_K … 00Plus.htm

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę w tym. Mam pamięć 1 GB Kingston Hyperx CL 5 667 MHz w jednej kości, teraz planuje sobie dokupić drugą kość również 1 gb, ale niestety nigdzie nie ma takiej samej pamięci. Tej pamięci jednak nie chce się pozbywać, więc prosiłbym o jakąś poradę, czy mogę dokupić sobie pamięć innej firmy, jeżeli tak to jakiej i czy nie będą się na 100% ze sobą gryźć :slight_smile: Chciałbym przeznaczyć na 1 gb pamięci około 250, góra 300 zł. Nie wiem dokładnie czy dobrze napisałem model pamięci, więc daje screena http://xs319.xs.to/xs319/07380/pamiec.JPG

Kup a-data/corsair/goodram 667MHz.

Black dragony 1,2ghz przekraczają po oc, a przy 800mhz mają dedykowane niższe timingi, a dużo droższe nie są. Rób jak uważasz :stuck_out_tongue:

Black Dragony od GeIL’a nie mają radiatorów. Będą się mocno grzały?

Nie mają radiatorów bo mają 8warstwowe pcb odporne na dużo wyższe temperatury czego inne kości nie mają.

Kumam, że są odporne, ale czy będą utrzymywały po o/c wysokie temperatury?

Zapewne tak ale nie będzie im to przeszkadzać, nie będzie ich zużywać nadmiernie, ani niebędzie powodować niestabilności. Tak czy siak we wspomnianym teście 4x1gb takich geil’i (w tym albo i innym temacie) nie mówiono ani słowem o konieczności zapewniania dodatkowego chłodzenia nawet po przetaktowaniu do nieco ponad 1,2ghz tak więc nie wiem czy poprostu wysoka temperatura wogółle im nie przeszkadza, czy może pcb powoduje dodatkowo spadek temperatury, tak czy siak to są kości specjalnie do oc, dużo badziej niż ultry geila i jeśli potrzebowałyby radiatorów to napewno by je miały. Swoją drogą do tamtych mushkinów teoretycznie da się podłączyć WC bez wymiany radiatorów.