Opłacalność modernizacji mojego komputera [karta graficzna]

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej z 8600GT na HD4850. Mam pytanie:

* Czy Mój zasilacz udźwignie ? - Jak nie to który kupić?

* Czy procek nie będzie zamulał nowej karty?

* Czy w ogóle się opłaca coś nowego wsadzać w ten komputer?

Mój Komputer kupywany rok temu:

* Procesor - C2D E4500 2.2GHz

* Karta Graficzna - GeForce 8600GT 512MB/128bit

* RAM - 2x1gb kingston 667MHz

* Płyta Główna - abit ab9 PRO

* Zasilacz - amacrox warrior 400W

* System Operacyjny - MS Windows Vista ultimate 32bit SP1

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nedo

Zasilacz raczej powinnien wytrzymać, reszta ok, poczekaj na wypowiedzi innych.

oprócz karty zaopatrz się w nowe chłodzenie, karakorum od pentagrama albo thermalright ultra 120a + scythe slipstream i wtedy kręć proca na 3Ghz i możesz wtedy włożyć do kompa hd4850, tylko wtedy potrzeba nową zasiłke kupić :smiley: :smiley:

A podaj nam ile masz kasy na to, całą operację to może coś bardziej rozsądnego doradzimy.

Co masz na myśli? :stuck_out_tongue:

kasy to nie wiem ile moge przeznaczyć, tyle ile będzie trzeba na modernizacje, jeszcze muszę pogadać z bratem.

Z tego co wiem to te ramy które posiadam za bardzo się nie nadają do OC proca a więc bym musiał i je też wymienić ja jakieś minimum 800MHz i CL4, następnie tak jak mówił steemm zakupił bym chłodzenie do proca i wykręcił do tych 3.0GHz, no i wtedy myślał nad nową kartą.

Ile by to kosztowało?

* Chłodzenie

* Nowe RAM’y (przypuśćmy że 4 GB, wtedy myślał bym może nad systemem operacyjnym 64bit)

* HD4870


X,XXX ZŁ

Jeszcze jedno, teraz się opłaca kupywać takie rzeczy? bo słyszałem że ceny rosną a na święta ma stanieć wszystko - to prawda?

to prawda, ceny są teraz ogromne, najlepiej to po świętach kupić :slight_smile:

Ale mówicie o Wszystkich Świętych czy jakoś tak czy o Bożym Narodzeniu?

o Bożym Narodzeniu niestety ;/

trzeba czekać, teraz ceny tylko rosną i wszystko jest nieopłacalne

Na szczęście wyczaiłem aukcję E5200 za 280zł na allegro, która trwa jeszcze 7 dni :smiley: No to dozbieram i kupuje ;s

A przede wszystkim trzeba poczekać, aż się unormuje dolar, bo teraz jest cholernie drogi i dlatego takie ceny sprzętu są. Co do twojego kompa to powiem tak:

Do OC procka spokojnie wystarczą, bo ustawisz szynę na 270 fsb, a ddr:fsb 1:1 i będziesz miał ram 540mhz, czyli jeszcze zapas będzie spory.

Chłodzenie ok 70-80zł i będzie chłodno, zasilacz spokojnie wystarczy, ale z kupnem karty to się wstrzymaj, aż opadną ceny.

ok dzięki za odpowiedź, wstrzymam się.

Pozdrawiam.