Opłacalność zmiany domyślnej przeglądarki graficznej

Witam, czy wg. was opłaca sie zmieniać standardową przeglądarkę graficzną w Windowsie na np. IrfanView? Jakie są z tego korzyści, opłaca się?

Według mnie i tak i nie.

Za:

:arrow: Taka przeglądarka ma więcej funkcji.

Przeciw:

:roll: Taka przeglądarka z reguły nie co dłużej się włącza niż Podgląd obrazów i faksów, który jest częścią explorera.

To narazie dwa powody.

Coś gdzieś czytałem o bezpieczeństwie, podobnież ta przeglądarka standardowa nie jest bezpieczna? :expressionless:

Pierwsze słyszę, żeby Podgląd obrazów i faksów systemu Windows był niebezpieczny.

Ja osobiście nie widzę sensu zmieniać domyślnej przeglądarki. Do przeglądania grafik jest idealna (przede wszystkim szybka), a jak chcę którąś edytować to dopiero odpalam np. IrfanView. :wink:

zależy od tego czy Xp czy vista.

jak vista to nie trzeba gdyż w viscie przeglądarka grafiki ma w sobie podstawowe opcje edycji fotografii, które wielu ludziom wystarczją, jej interfejs jest ładny i intuicyjny (brakuje jej tylko tworzenia internetowych galerii, tą finkcjonalność ma program Windows live photo gallery (od galerii zintegrowanej z vistą różni się włanie tą funkcjonalnością i kolorem górnej belki), dlatego ja do visty zainstalowałem Windows live photo gallery )

w przypadku Xp i starszych opłaca się zmienić przeglądarkę gdyż ta wbudowana nawet nie potrafi obrócić foty bez straty jakości (Windows live photo gallery potrafi) i nie oferuje żadnych opcji edycji foty.

Ja też czytałem gdzieś na ten temat, że Podgląd obrazów i faksów zawiera jakieś błędy i należy go dezaktywować. Nie pamiętam, gdzie to znalazłem, ale można poszukać w Google.