Opłata rekrutacyjna na studia


(kristoff08) #1

*ile ona wynosi?

*czy w przypadku niedostania się przysługuje jej zwrot?

*czy jej wysokość jest identyczna dla wszystkich uczelni (UW, UJ, UMK-toruń, U im. kard. S. Wyszyńskiego)

proszę o odpowiedź!


(Kolmar) #2

1) To zależy od uczelni, czy prywatna, czy państwowa. Info szukać na stronie wybranej uczelni.

2) Nie przysługuje (jest to opłata jednorazowa nie podlegająca zwrotowi, w dziekanacie/sekretariacie miła pani, lub niemiła :confused: powinna poinformować cię o tym).

3) Patrz pkt. 1


(fiesta) #3

Kristofhelp ile jeszcze tematów o Twoich przyszłych studiach założysz ??

Jak się dostaniesz to też swoje problemy studenckie będziesz załatwiał na forum ??

Do ręki informatory, internet i wszystko masz jak na dłoni. Na studiach nikt cię nie będzie głaskał po główce, a szczególnie:

które mają w zwyczaju tępić takich co zwracają się do nich ze sprawami oczywistymi dla każdego studenta czy kandydata na niego.

Tam będziesz sie musiał wykazać samodzielnością w zdobywaniu wiedzy, a jak na razie czekasz na to by inni odwalili za ciebie robotę w związku ze zbieraniem informacji o rekrutacji.


(Jadwiga Poczta) #4

pomyślałam dokładnie o tym samym :stuck_out_tongue: heh...

nie sądzisz, że jeśli masz aż tyle wątpliwości w kwestii studiów, to najszybciej rozwiejesz je na jakiś forach maturalnych czy dotyczących studiów niż na komputerowym? słuchaj, to naprawdę jest szalenie proste ;] wchodzisz na strony każdego z wymienionych przez Ciebie uniwersytetów, znajdziesz na każdym (i to w tym okresie na pewno w jakims głównym miejscu bądź menu) wejście do systemu IRK (Internetowej Rejestracji Kandydatów) tam znajdziesz informacje odnośnie tego jakie są kierunki na daną uczelnie, jakie wymagania na kierunki, opis krótki kierunku i ilość miejsc dla chętnych. Także podstawowe info o tym ile trzeba zapłacić za każdy kierunek w ramach opłaty rekrutacyjnej (TAK, każda uczelnia ma inną), opłata nie podlega zwrotowi (a to akurat bez sensu jak dla mnie...) Tylko nie pamietam, czy aby wejść tam i zobaczyć te info trzeba założyć konto, czy jeszcze niekoniecznie. Jesli chcesz się zapisać na jakieś kierunki to obowiązkowo już konto zakładasz, zapisujesz się na te kierunki przez net (inaczej się nie da) a potem system Ci generuje na podstawie peselu numer konta, na który trzeba wpłacić kasę :lol: Na stronach uczelni na pewno znajdziesz też wiele informacji których szukałeś po innych tematach, np. info o akademikach, stypendiach i tak dalej... prościej wytłumaczyć się nie da...


(sosen86) #5

internet internet i jeszcze raz internet ewentualnie telefon lub osobista wyprawa na daną uczelnię. A opłaty w granicach 80 zł oczywiście za jeden kierunek (uczelnie państwowe) jak egzamin sprawnościowy albo jakieś dodatkowe testy to wtedy ta opłata może trochę być wyższa. Oczywiście nie podlega zwrotowi.

Na to tępienie to nie trzeba sobbie tak za bardzo pozwalać bo one od tego tam siedzą a jeśli ktoś ma pierwszy raz z uzelnią do czynienia i z rekrutacją to awet takie banalne rzeczy mogą być trudne ale w tej chwli internet dużo pomaga i tylko ewentualne wątpliwości warto wyjaśniać osobiścielub telefonicznie