Opłata za paczkę ubezpieczoną- Poczta Polska


(system) #1

Witam!

Mam zamiar sprzedać telefon na allegro i chciiałbym wysłać paczką ubezpieczoną jakie będzie koszt? Patrzyłem na strone poczty to nie ma żadnej opcji żeby zanaczyć że ubezpieczona więc prosze o pomoc odp. ( nie wie czy to ważne ale kwota 200 zł)


(zaklik) #2

Najlepiej przejdź się na pocztę i się dowiedz . Cena zależy od wymiaru paczki jak i od jej wagi , ale raczej poniżej 10 zł powinno to kosztować .


(Rysiek65) #3

kamil1992 a patrzyłeś tutaj?

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde ... /kraj.html

Wpisałem wartość paczki: 200zł i opłata wyszła: 12,50zł

Chyba o to Ci chodzi.


(fiesta) #4

To lepiej skorzystaj z usług firmy kurierskiej albo prywatnej konkurencji poczty INPOST gdzie możesz w internecie śledzić drogę swojej paczki.

www.inpost.pl


(Kpr2877) #5

O ile wiem fiesta , InPost nie sprawuje się najlepiej.

Proponuję przeczytać:

http://aukcjoteka.blogspot.com/2007/01/ ... warto.html


(Utrivv) #6

Ten artykuł jest trochę stary - z tekstu wynika że pisano go 3 miesiące po uruchomieniu usług. Jednak ja zachęcam do poczty - jako publiczny operator odpowiada za dostarczenie przesyłki. Jeżeli nie dojdzie można uzyskać odszkodowanie, informuje co się stało z przesyłką (kiedyś odbiorca wyzywał mnie od złodziei, denerwował się że paczka nie doszła. Zrobiłem reklamacje - okazało się że ten gość odebrał paczkę! Tyllko chyba zapomniał :slight_smile: )

W wypadku inncy firm nie masz takich informacji.

A jeżeli wierzyć Merlin.pl kurierzy strasznie ostatnio zdrożeli.


(fiesta) #7

Tak jak wspomniał przedmówca tekst pochodzi ze stycznia miesiąc po rozpoczeczciu działalności firmy. Od tego czasu wiele sie zmieniło. Ja osobiście ra korzystałem z usług INPOSTa i nie mogę powiedziec złego słowa. Znajomy prowadzący własny busines na całą Polskę korzysta tylko z usług tej firmy i jest bardzo zadowolony. Jedyny minus to ograniczony do większych miast zasięg usług.