Opłata za TV

(aju) #1

Mam już dość tv publicznej w której ostatnio po prostu nie ma nic ciekawego.

Zastanawiałem się nad założeniem sobie satelity: cyfra+ lub dekoder polsatu.

Ale mam pytanie:

bo kiedyś było tak że użytkownicy satelity musieli oprócz abonamentu za satelite płacić drugi abonament dla TVP.

Wiem, iż miało to zostać zniesione: czyli płaci się za to z czego się korzysta.

Czy tak jest nadal czy już to zmienili?

Czyli jak założe sobie satelite będę musiał płacić dwa abonamenty?

(Krzys299) #2

Jak wybierzesz Cyfre lub Polsat to bedziesz płacił abonament dla tej usługi. Ile to zależy jaki pakiet wybierzesz :wink:

A reszta bez zmian.

(fiesta) #3

I nadal tak jest, obydwie platormy nadają programy TV publicznej.

(aju) #4

Czyli nadal dwa abonamenty za to samo.

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

(system) #5

I to jest moim zdaniem głupie, bo płacimy abonament za TV publiczną nawet jeśli oglądamy tylko TVN i Polsat.

(fiesta) #6

Nie płacisz abonamentu za TV publiczną tylko za:

A na co on jest przeznaczony to już zupełnie inna para kaloszy

8)

(system) #7

A radia państwowego to nie wiem czy wogóle kiedyś słuchałem :mrgreen:

TO JEST ZŁODZIEJSTWO.

(Airborn) #8

część podatków idzie na finansowanie choćby senatroii, w których ja nigdy nie byłem, ośrodków wypoczynkowych dla (nie)rządu, w któych ja zapewne nigdy nie będe, cóż, tak wygląda finansowanie pańśtwa, czy Ci się to podoba czy nie

(aju) #9

A zapytam się jeszcze przy okazji:

co trzeba mieć aby założyć sobie za darmo satelite? Jakiś dekoder, talerz, kabel i to wszystko?

Jest to zgodne z prawem? Słyszałem że są nadawane za darmo kanały telewizyjne: z satelit hotbird, astra i może innych. To prawda?

Czy takie coś jest legalne?

I jak sprawa ma się z TVN: będzie odbierał bez abonamentu na tych darmowych kanałach czy nie?

Mam nadzieje że czaicie o co mi chodzi :slight_smile:

(Kostrzewa83) #10

dla mnie oplata za posiadanie odbiornika to czyste zlodziejstwo (bo w koncu zaplacilem kupujac dany odbiornik wiec z jakiej racji mam placic za to ze go posiadam?)

dla pocieszenia dodam ze mieszkajac w niemczech musze placic za odbiornik radiowy 5,60 euro a za telewizor (lub karte telewizyjna w komputerze) ponad 15 euro za miesiac

a ostatnio GEZ czyli instytucja ktora sciaga te oplaty( o wiele surowiej niz w polsce) wymyslila ze oplacie od 2007 bedzie podlegal kazdy komputer zdolny do korzystania z internetu (czyli praktycznie kazdy komputer)

(fiero) #11

Oczywiście że są kanały FTA (Free To Air), ale raczej są mało ciekawe, prócz może RTL, PRO7 i kilku innych niemieckich.

TVNy, Cyfra+ jak i Polsat nienadają FTA. Niestety równierz niema możliwości na tą chwilę ich rozkodowania.

(system) #12

TVN jest na Astrze odkodowany :!:

(fiesta) #13

Ale jest to przekaz analogowy.

(Kpc21) #14

Dlatego, że na analogu nie opłacało się im kodować bo i tak nikt z tego nie korzysta.