Opłata za TV

Mam już dość tv publicznej w której ostatnio po prostu nie ma nic ciekawego.

Zastanawiałem się nad założeniem sobie satelity: cyfra+ lub dekoder polsatu.

Ale mam pytanie:

bo kiedyś było tak że użytkownicy satelity musieli oprócz abonamentu za satelite płacić drugi abonament dla TVP.

Wiem, iż miało to zostać zniesione: czyli płaci się za to z czego się korzysta.

Czy tak jest nadal czy już to zmienili?

Czyli jak założe sobie satelite będę musiał płacić dwa abonamenty?

Jak wybierzesz Cyfre lub Polsat to bedziesz płacił abonament dla tej usługi. Ile to zależy jaki pakiet wybierzesz :wink:

A reszta bez zmian.

I nadal tak jest, obydwie platormy nadają programy TV publicznej.

Czyli nadal dwa abonamenty za to samo.

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

I to jest moim zdaniem głupie, bo płacimy abonament za TV publiczną nawet jeśli oglądamy tylko TVN i Polsat.

Nie płacisz abonamentu za TV publiczną tylko za:

A na co on jest przeznaczony to już zupełnie inna para kaloszy

A radia państwowego to nie wiem czy wogóle kiedyś słuchałem :mrgreen:

TO JEST ZŁODZIEJSTWO.

część podatków idzie na finansowanie choćby senatroii, w których ja nigdy nie byłem, ośrodków wypoczynkowych dla (nie)rządu, w któych ja zapewne nigdy nie będe, cóż, tak wygląda finansowanie pańśtwa, czy Ci się to podoba czy nie

A zapytam się jeszcze przy okazji:

co trzeba mieć aby założyć sobie za darmo satelite? Jakiś dekoder, talerz, kabel i to wszystko?

Jest to zgodne z prawem? Słyszałem że są nadawane za darmo kanały telewizyjne: z satelit hotbird, astra i może innych. To prawda?

Czy takie coś jest legalne?

I jak sprawa ma się z TVN: będzie odbierał bez abonamentu na tych darmowych kanałach czy nie?

Mam nadzieje że czaicie o co mi chodzi :slight_smile:

dla mnie oplata za posiadanie odbiornika to czyste zlodziejstwo (bo w koncu zaplacilem kupujac dany odbiornik wiec z jakiej racji mam placic za to ze go posiadam?)

dla pocieszenia dodam ze mieszkajac w niemczech musze placic za odbiornik radiowy 5,60 euro a za telewizor (lub karte telewizyjna w komputerze) ponad 15 euro za miesiac

a ostatnio GEZ czyli instytucja ktora sciaga te oplaty( o wiele surowiej niz w polsce) wymyslila ze oplacie od 2007 bedzie podlegal kazdy komputer zdolny do korzystania z internetu (czyli praktycznie kazdy komputer)

Oczywiście że są kanały FTA (Free To Air), ale raczej są mało ciekawe, prócz może RTL, PRO7 i kilku innych niemieckich.

TVNy, Cyfra+ jak i Polsat nienadają FTA. Niestety równierz niema możliwości na tą chwilę ich rozkodowania.

TVN jest na Astrze odkodowany :!:

Ale jest to przekaz analogowy.

Dlatego, że na analogu nie opłacało się im kodować bo i tak nikt z tego nie korzysta.