Opłata za zerwanie umowy od dostawcy internetu

(buubaaa321) #1

Może ktoś wie Czy mogę zerwać umowę z Orange ? Internet założyłam jakieś kilka miesięcy temu , obecnie rok minie dopiero w kwietniu jak go mam , umowę wziełam na 2 lata lecz ten internet mnie nie zadawala i chciałabym z niego zrezygnować . Czy będę musiała ponieść jakieś opłaty za zerwanie umowy ?

(drunkula) #2

A co masz napisane w umowie?

(buubaaa321) #3

(abrakadabra77) #4

Będą kary umowne  w wysokości zapisanej w umowie - nie da się bez  dokładnych danych powiedzieć w jakiej wysokości bo uzależnione  jest to od  ulg i rabatów jakie dostało się przy przy podpisywaniu umowy.

Mozna sprawdzić na Orange On-Line, w zakładce podsumowanie i trzeba  kliknąć  na  datę zakończenia umowy  - powinno pokazać  ile  by wyszły te wszelkie kary

(Piotrek2255) #5

Karę liczy się proporcjonalnie do końca umowy. Czyli np. 1200zł kara / 365 dni trwania umowy x 30 dni do końca umowy = 98,61zł.

(buubaaa321) #6

Mam problem z tym orange online ponieważ na umowie mam nr umowy np. TEL***** i hasło to z tego mam się tam zalogować czy wcześniej muszę założyć konto na tej stronie ?

czyli jeśli bym teraz chciała złożyć rezygnację , a mam tylko internet nic więcej żadnego telefonu z orange nic kompletnie , to kara nie powinna wynieść dużo …

(Drobok) #7

Biorąc pod uwagę powyższy wzór. Skoro masz umowę na 2lata zakładając np 5miesięcy będziesz miała jakieś 80% (na oko :P), więc w wypadku 1200 zł wyjdzie jakieś 960 :stuck_out_tongue:

Bierz też pod uwagę koszty założenia łącza itd. Jeśli założyli ci np za 1zł to wtedy musisz te koszty ponieść (tak jest w regulaminach).

Czekasz na zmienię cennika /regulaminu albo płacisz (w wielu przypadkach przy zmianie regulaminu mogą chcieć cię obciążyć kosztem założenia łącza)