Opłaty Gadu Gadu w Simplusie

Witam…

Niedługo wyjeżdżam i mam do was pytanie…Mianowicie chodzi o to iż mam gadu gadu na telefonie i chce sie dowiedzieć co jest bardziej opłacalne

-czy normalni wchodzić na gg i aby pieniądze były pobierane raz na jakiś czas bo wiem że gg wykorzystuje strasznie mało kb

-czy też uaktywnić pakiet 50mb co kosztuje 10zł na miesiąc (chyba). Wiem że ja tych 50mb nie wykorzystam i nie wiem co jest bardziej opłacalne

Lepiej jest aktywować pakiet 20MB za 5zł;) To wszystko zależy ile razy dziennie masz zamiar się zalogowywać i wylogowywać z GG. Jeżeli dużo razy to wykup pakiet 20MB. 50MB to zdecydowanie za dużo i szkoda kasy.

#-o chyba:(((

na moim zamiarem bedzie codziennie wchodzic i nie po 10 czy 20 minut tylko na 2-3 godzin

W nowym simplusie cena transmisji danych to 20gr/100kB. Takie jedno wejście na 2-3h myślę że nie będzie pobierało więcej niż 60gr. To już musisz sam policzyć czy lepiej będzie kupić pakiet 20MB za 5zł czy płacić za każdą sesje około (!) 60gr.

jak wczoraj siedziałem na gg z ojca telefonu to siedzialem moze z 15 min i wzielo mi 5-6kb tak wiec wlasnie sie pytam:) wydaje mi sie ze bardziej oplacalne bedzie nie branie tego pakietu, ale wole sie upewnic

Tak, ale opłatę pobrało za 100kB. Dlatego tak istotne jest czy będziesz się często wylogowywał z gg. Bo co z tego jak zużyjesz kilka bajtów jak i tak zapłacisz te 20gr:/ w pakiecie masz rozlicznie do jednego bajta i to jest chociaż tyle sprawiedliwe… Ale jeśli Ci się to nie opłaca to faktycznie szkoda 5zł;) Te około 60gr napisałem jakbyś intensywnie gadał przez te 3 godziny a nie tylko był zalogowany.

czyli załóżmy że bede siedział z 3 godziny non stop bez wylogowywania sie to zaplace 3zł??

Nie. Opłata będzie pobrana łącznie. Myślę że za 3 godziny intensywnego pisania z kimś na mobilnym gg to może być coś ponad 200kB łącznie pobranych i odebranych danych. Opłata za przesył wynosi 20gr ale za 100kB pobranych i odebranych danych. Czyli zapłacisz za ponad 200kB równe 60gr.

no to msylę że bardziej opłaca się nie branie pakietu 20mb. :slight_smile: ale żeby tak było to mam korzystać z wap.gprs czy internet.gprs?

z tego co wiem to internet gprs ale zapytać nie zawadzi


no to mam lekki zgryz:( sciagnąłem ustawienia Internet.GPRS i włączam GG a tu nic:( nie chce sie połączyć (“upłynął limit czasu połączenia”)

Ustawiłeś profil internet_gprs jako domyślny? Ciężko stwierdzić w czym problem, ale być może z tym.

Tak apropo to mi od tygodnia jadu-gadu nie chce się łączyć z serwerem i też nie wiem w czym problem:/ Przez kilka miesięcy chodziło ok i nagle nie działa:/

tak profil internet gprs mam ustawiony jako domyślny

zainstalujez opere i możesz jeszcze strony przeglądac

oki gadu-gadu działa:) wina leżała po stronie gnuboxa:) opere mam ale nie przegladam bo strasznie szybko kasa lub pakiet mi znikna:) hehehe jeszcze jak bym załadował allegro to już nie mówie hehe:) dzieki za pomoc

Pakiet szybko nie znika jeśli wyłączysz obrazki :wink: Wtedy znika wręcz całkiem powoli.

ale wiesz:

z internetem jest jak z książką:) musi być dużo obrazków heh :smiley:

witam

czyli w simplusie nie jest tak jak w heyah?

Czy tu płaci sie za np tydzien korzystania i za gadanie?

odpiszcie