Opłaty na allegro

Witam, mam pytanie jeżeli chcę wystawić przedmiot na allegro do ponad 100zł w opcji kup teraz to muszę uiścić jakąś opłatę??

Pomóżcie bo niby czytałem cennik ale tak już mam pomieszane w głowie że nie wiem :(.

Jeżeli będę musiał to ile? Prosze o pomoc.

Tak, musisz uiścić opłatę za wystawienie oraz prowizję od sprzedanego produktu (jest to uzależnione od wybranych opcji w chwili wystawiania aukcji oraz wartości przedmiotu). Przed zatwierdzeniem aukcji pojawi Ci się stosowna kwota, a potem na zakładce Rachunki w “Moje Allegro” możesz sprawdzić jaką sumę jesteś winien Allegro.pl.

Zakladajac ze chcesz wystawic aukcje z kup teraz za 100zl ponizej pogrubilem jakie koszty bedziesz musial poniesc w trakcie wystawiania i po jej zakonczeniu. Dodatkowo moga dojsc oplaty za zdjecia lub promowanie sprzedawanego przedmiotu -> cennik allegro

Opłata za wystawienie przedmiotu

Opłata za wystawienie przedmiotu jest naliczana po rozpoczęciu aukcji.

Dodatkowa opłata może być naliczona, jeśli Sprzedający dokona zmiany ceny lub liczby sprzedawanych przedmiotów w czasie trwania aukcji.

Wartość początkowa i Opłata za wystawienie

50,00-249,99 zł -> 1,00 zł

Wartość początkowa to:

a) (w aukcjach bez ceny minimalnej) cena wywoławcza pomnożona przez liczbę sztuk,

b) (w aukcjach z ceną minimalną) cena minimalna,

c) (w Tylko Kup Teraz! - bez licytacji) cena Kup Teraz! pomnożona przez liczbę sztuk.

Maksymalna opłata za wystawienie (bez względu na liczbę sztuk) wynosi 2,00 zł.

Prowizja od sprzedaży

Cena końcowa za 1 sztukę

50,01-1000zł -> 2 zł plus 3% kwoty powyżej 50 zł

Prowizja od sprzedaży naliczana jest automatycznie po zakończeniu aukcji z ważnymi ofertami równymi lub wyższymi od ceny wywoławczej, minimalnej lub Kup Teraz!. Prowizja jest zaokrąglana w górę do pełnych groszy.

a jak trzeba dokonać wpłaty?? podadzą mi jakiś numer konta?? czy co? :slight_smile:

Zgadza się. Otrzymasz numer konta oraz dane adresowe. Będziesz mógł zapłacić przelewem z dowolnego banku, a jeżeli nie posiadasz konta bankowego będziesz mógł wydrukować blankiet i zapłacić na poczcie / w oddziale banku.

czyli przyślą mi email?? bo właśnie wystawiłem przedmiot i nie wiem czy mam coś płacić czy po zakończeniu :stuck_out_tongue:

Dopiero później, dostaniesz wiadomość z saldem.

W ustawieniach Swojego konta na Allegro masz wszystkie informacje o stanie salda: http://www.allegro.pl/myaccount/billing.php

Podsumowując: Teraz nie zawracaj sobie tym głowy, jak będzie zbliżał się termin zapłaty to ONI nie pozwolą Ci o tym zapomnieć :wink:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0 … .php#rule9

"Opłaty i prowizje są naliczane na bieżąco i przedstawiane do zapłaty za kolejne okresy rozliczeniowe. Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy."