Opłaty za usługi w orange abonament

Witam, mam pytanie odnośnie pobierania opłat za dodatkowe usługi w orange na abonament np. 1000 smsów lub Tanie weekendy. Usługi to oczywiście są płatne i oznaczone np. “abonament miesięczny 10zł”. Moje pytanie brzmi czy jeśli mam nie wykorzystane środki z abonamentu to usługa ta opłacana jest właśnie z tych środków (np. mam abonament 35zł, aktywuje pakiet za 10zł, i pozostaje mi 25zł na inne rzeczy) czy możne mając abonament 35zł i aktywuje usługę za 10zł to jest ona doliczana do rachunku (45zł) a ja nadal mam 35zł do wykorzystania ?.

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

To o czym piszesz wcześniej zwało się w Orange - Twój Plan. Działało to na zasadzie wybierania określonych usług z określonymi cenami, które składały abonament. Podam na swoim przypadku jak miałem gdy korzystałem z abonamentu w Orange:

  1. usługa wszyscy i na wszystko (25 zł do wykorzystania na wszystkie sieci) - cena 25 zł

  2. taniej do trzech (480 minut do wybranych 3 numerów w sieci Orange) - cena 15 zł

  3. darmowe weekendy i wieczory (ponad 1000 darmowych minut do wszystkich w sieci Orange oraz na stacjonarne od godz. 22:00 do 9:00) - cena 15 zł

Resumując abonament wychodził mi 55 zł (podlicz ceny za usługi). Niewykorzystane środki z usług przechodziły mi na kolejny miesiąc, a abonament zawsze musiałem płacić 55 zł. Chyba, że przekroczyłem sumę darmowych minut w jakiejś usłudze, wtedy naliczanie było zgodne z cennikiem operatora. Dla przykładu gdy wykorzystałem całe 25 darmowych zł do wszystkich sieci i na dzwoniłem jeszcze na dodatkowe 10 zł , płaciłem na koniec miesiąca abonament w kwocie 65 zł. Zatem w Twoim przypadku chyba sytuacja jest identyczna.

tak było kiedyś, natomiast teraz jest stały abonament z “prezentami” coś na wzór twoich pakietów, a całą kwotę abonamentu można wykorzystać na minuty/smsy. Są tez dodatkowe płatne usługi i tutaj jest właśnie moje pytanie czy opłacenie ich odbywa się ze środków abonamentu czy dodatkowo niezależnie od abonamentu.

lukaszzek ,

wszystko czego potrzebujesz do odpowiedzi na swoje pytanie znajduje się w regulaminach usług ;))

Za wszystkie usługi płacisz dodatkowo do abonamentu.