Opodatkowane transakcje na Allegro?

Jesli był gdzieś temat podatków na Allegro to można skasować, a jesli nie to mam pytanie, czy odprowadza się podatek 19% od tranzakcji?

Czytałem w necie, że Urzędy Skarbowe, zaczynają przesiewać wszystkich tam handlujących!

Poczytaj tutaj:

:arrow: http://forumprawne.org/p,7144.html#7144

Właśnie z tąd wywodzę mój temat, tylko chciałbym się dowiedzieć co na to userzy tego forum?

i bardzo dobrze.Jest to naturalna dzialalnosc gospodarcza ,a od przychodow placi sie podatki.Wszystko :smiley:

tak tylko jak sprzedajesz cos co jest juz twoja wlasnoscia to z jakiej paki masz placic podwojny podatek bo przeciez do ceny towary jest naliczny vat a ty jak sprzedajesz cos swojego to juz podatku dochodowego nie powinienes placic 8) takie jest moje zdanie

wybacz kolego ale sprzedajacy na tym wortalu to zwyczajnie firmy w 99%

Blagam cie ,badz obiektywny!

TAk to jest już w polsce niedługo będzie wat za korzystanie z toalety :shock:

Popieram :wink:

Wata zamiast papieru :!:

VAT to już głupi pomysł. Jak państwo nie ma pieniędzy, to niech sobie dodrukuje :!: :wink:

he he

a poźniej tymi pieniędzmi można sobie :dupa: podetrzeć - już to przerabialiśmy w poprzednim ustroju

Luudzie co za kraj. Gdzie my żyjemy ? Państwo nie ma pieniędzy i VAT wprowadza. Podatki idą do kieszeni polityków, albo na reanimację służby zdrowia (celowo napisane małą literą) :!:

sorry CANALETTO ale farmazony prawisz i tyle

vat został wprowadzony wieki temu, wszystkie kraje (ludzie) na świecie są opodatkowane - Państwo musi funkconować, więc musi mieć pieniądze. A to że system jest niesprawny to już inna bajka

Niestety politycy chyba nie wiedzą, że podnoszenie podatków wcale nie musi skutkować większymi wpływami do budżetu

(nie mówię o podatku VAT)

Mieliśmy przykład co się stało po obniżeniu akcyzy na alkohol…

Może zamiast teczek, prezydent powinien nowym ministrom wręczać grę SimCity :wink:

Tworzenie nowych podatków jest ściśle związane z tworzeniem nowych ciepłych posadek. To takie proste! !!

to co jak sprzedam mój własny telefon na allegro który wczesniej mnie kosztował w komisie 800zl i na allegro pchne go za 600 zł to ja mam plaćic podatek :smiley: phi to jest robienie ludzi i tyle, a w uzedzie bym im udowoidnil ze kase znalazlem :smiley: ile to znalezc sobie swiatka … 8)

Świadka z półświatka :hahaha:

Wlasnie portal Allegro zapoznaje pracownikow urzedow skarbowych z osobami sprzedajacymi swoje towary.Oj bedzie sie dzialo.

kurde jak myslice kaza mi zaplacic podatek bo ostatnio sprzedalem obodowe do nokii za cala 1zlotowke :D:D:D:D:D:D:D :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

no ale chyba logiczne że od wiekszej kwoty sie płaci :slight_smile:

oczywiscie

mozesz spac spokojnie ,ciebie to nie dotyczy.Ale bardzo wielu osob -tak :frowning: