Opoźnienia, lagi podczas gry

Witam, mam internet z vectry 150mb/s, jednak podczas gry w Fifę 20 na xbox one często mam duże opóźnienia, lagi, a czasem nawet wyrzuci mnie z meczu. Nie dzieje się, tak zawsze, zdarza się, że rozgrywka jest bardzo płynna, natomiast chwilami jest porażka. Wiem, że nie tylko ja mam problemy z serwerami ea, jednak podejrzewam, że wiiny może być mój internet, gdyż np czasami rzadko bo rzadko, jednak zdarza się brak internetu na netflixie czy telefonie. Miałem nadzieję, że gdy połączę konsole bezpośrednio z routera kablem problem ustanie, niestety nie wiele się zmieniło. Sprawdziłem sobie na laptopie (połączony przez wifi,blisko routera) komendą ping , połaczenie z ip mojego routera, adresem dns 8.8.8.8 oraz witryną wp.pl noi faktycznie są co jakiś czas spore odchylenia. Przy pingowaniu routera zazwyczaj 1-3ms, ale co jakiś czas zdarza się 80-90 a nawet i 100-300ms. Przy pingowaniu DNS średnio 20ms ale są skoki i do 100, a kilka razy pojawił się komunikat request timed out. Natomiast przy pingowaniu wp również średnio koło 20ms a zdarzają się skoki do 100 a nawet do 400! Co to może oznaczać, ewentualnie co mogę jeszcze sprawdzić, z góry dziękuję za wszelkie porady.

Vectra/Multimedia ma tanio, ale niestety tragicznie. Mam od nich internet i wręcz tracę połączenie czasem na pół minuty albo minutę.
Próbuj reklamować, jeśli coś wskórasz to też się zdecyduję :smiley:

Więc wygląda to na problem połączenia router a laptop/konsola przez wifi.
Podłącz kablem i sprawdź wtedy czy masz takie skoki przy pingowaniu routera.

Możliwe, że są to zakłócenia na sieci wifi spowodowane innymi sieciami w pobliżu lub np. jakimś urządzeniem elektrycznym.

Czytasz?

Nie zauważyłem w ścianie tekstu (dlatego też powinno się tekst czasem oddzielać :stuck_out_tongue: )

To w takim razie zostaje sam router, który na chwilę nawala? (skoro sam ping do routera się traci)