Opóźnienia w explorer.exe

Hej,

 

Od kilku dni mam dziwny problem. Windows po pewnym czasie działania zaczyna niesamowicie lagować. Podam przykłady.

  1. Przechodzę na pulpit klikam 2x lpm w jakiś katalog to się nie otwiera. Wracam sobie do przeglądarki www i nagle po 10 minutach ten katalog wyskoczy na pierwszy plan (czyt. otworzy się).

  2. Wchodzę w pasek startu i klikam 1x ppm np. na jakimś katalogu, żeby zmienić jego nazwę np. Microsodt Office 2013. Wtedy cały pasek się zawiesza i zasłania mi lewą stronęmonitora. Dopiero po kilku minutach moje kliknięcie zostanie odczyta i będę mógł coś dalej robić. W tym czasie kursor zmienia się w klepsydrę (kiedy jest nad paskiem startu). W innych aplikacjach mogę pracować normalnie.

  3. Po pewnym czasie pracy komputer niektóre aplikacje tracą “styl” tj. wszelkie paski są takie jak w starym Windowsie, a nie Win7.

  4. Kiedy tak jest to nie można wyłączyć komputera poprzez Start->Zamknij/Uruchom Ponownie, bowiem działanie to nigdy się nie zakończy. Będzie utrzymywał się ekran “Zamykanie…” i trzeba użyć przycisku na obudowie, żeby wyłączyć…

  5. Przeskanowałem cały komputer programami: RogueKiller, ESET NOD32, Spybot Search and Destroy 2, włączyłem Combofixa itd. 

 

Niestety nie mam już zupełnie pomysłu jak sobie z tym poradzić, a jest to problem bardzo irytujący. Jeżeli jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć to będę wdzięczny. 

 

Pozdrawiam,Henryk