Opóźnienia w grach

Witam wszystkich. Przez jakieś kilka miesięcy mam duży problem w grach online typu Fifa czy Battlefield(głównie fifa). Internet mam radiowy, 15mb.
Na speedtestach i gdziekolwiek niby wszystko jest okej, ping w okolicach 20-40(chociaż kiedyś miałem 11-9) niby wszystko okej.
Problemy zaczynają się, gdy chcę pograć online w Fifę 17. Od razu zaznaczę, że wszystkie komponenty mojego komputera są okej i fifka śmiga na ultra w 1080 w ponad 60 klatkach.
Podczas gry online są takie nieprzyjemne opóźnienia, moje reakcje są tak jakby wolniejsze, nie da się grać praktycznie szybko, wszystko takie “ślimakowate”.
Dodam, że kontaktowałem się już z dostawcą kilka razy i 1 raz troszkę wysmiałem gościa bo powiedział, że jak gram to mam nie pobierać. No i tak leciało dalej a dostawca, że “u nich wszystko jest okej”. Router był wymieniany, antena przestawiana na “lepszą stronę” Format kompa robiony kilka razy, wszystko jest ze sprzętem okej.
No i tu się pojawia problem. Ja już sam nie wiem czego to może być wina. Gdy gadam na TS też obok pingu jest chyba pokazane coś w stylu “opóźnienia”, ping jest z 25-40 a opóźnienie w granicach 14.5- 25.5 (tak jak na obrazku z TS), podczas gdy inny koledzy mający radiówkę mają tam ping np 20 ale “opóźnienie” jest w okolicach 0.8- 2.0 i wydaje mi się, że jest to odzwierciedlenie “opóźnienia”, im wieksze tym w grze jest gorzej, bo na własnej skórze tego doświadczyłem.
Na Teamspeaku też czasami w głosach kolegów mam opóźnienia.
Naprawdę nie mam już pomysłu co robić, jestem po prostu bezradny. Pobierałem programy typu “CFOSPEED” ale one nic nie dają…

Proszę o jakąkolwiek pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Wykaz z TS’a:

a pobierasz?

;_; mam nadzieję, że to pytanie nie jest na serio.