Opóźnienie dostawy DHL. Czy to normalne? Czy mam pisać do Allegro?

Zamówiłem pewną rzecz na Allegro od firmy. Wczoraj dostałem ,że przesyłka dojdzie DHL i dostałem link do śledzenia. Rzecz jest trochę duża . Jest to wentylator kolumnowy. Przesyłka została odebrana przez DHL wczoraj o 22:28. Dzisiaj dostałem powiadomienie ,że ‘’ Twoja paczka od MANTA ECOMMERCE o numerze: (w tym miejscu jest numer przesyłki ) nie będzie dziś dostarczona**. Przepraszamy Cię za opóźnienie. Spróbujemy ją doręczyć w kolejnym dniu roboczym. Otrzymasz ponowne powiadomienie, gdy kurier pobierze przesyłkę do doręczenia.‘’ Czy to normalne ,żebym miał taki komunikat od DHL ? Czy mam pisać do Allegro ? Nie dostałem dzisiaj żadnego powiadomienia ,że kurier pobrał przesyłkę do doręczenia.

Tak to wygląda przy śledzeniu przesyłki :

Podają, że doręczenie w środę 17. Moim zdaniem poczekaj jeszcze jutro - jak nie będzie paczki to się kontaktuj z DHL/sprzedawcą a nie z Allegro. 1-2 dni czas dostawy to norma.

Z Allegro się kontaktujesz jak nie możesz się dogadać ze sprzedawcą lub jest konflikt/spór. itp

Piszą ,że przesyłka jest w oddziale ,czyli rozumiem ,że w oddziale ,z którego ma być doręczona. Czy możliwe jest ,żeby przesyłka do oddziału nie trafiła na czas i nie zdążyli jej dzisiaj zabrać do doręczenia i dlatego termin przesunęli na jutro ? Przesyłka została odebrana przez DHL dosyć późno ,bo powiadomienie o odbiorze dostałem o 22:28 . Pewnie trafiła do sortowni ,a tam też jakiś czas była zanim podzielili przesyłki i pojechała w dalszą drogę do następnego oddziału . Czy zbyt późne odebranie jej przez DHL może być powodem opóźnienia w dostawie ?

Dzisiaj dojdzie, bez paniki.

Najwyżej przeleży z tydzień u nich w oczekiwaniu na twój telefon (że jednak za wielka lub za ciężka dla kuriera bez wózka i ciężarówki).

Wiesz, jest gorąco, to pewnie się w DHL-u chłodzą tym wiatrakiem. Jak się ochłodzi, to oddadzą. Pilnuj prognozy pogody.

Kupiłaś, zapłaciłaś za dostawę i towar - nic więcej cię nie interesuje. Czekasz na towar. Jak nie dostarczą, nie z twojej winy za dostarczenie odpowiedzialny jest według prawa sprzedawca. Więc w takim przypadku musi oddać ci pieniądze. No chyba że ci bardzo gorąco i spieszy ci się, żeby się szybko ochłodzić, to bombarduj DHL, kuriera i wszystkich wokół telefonami - zazwyczaj to działa.

Czy opisana przez Ciebie sytuacja jest normalna? Tak@! Prędzej czy później dostarczą.

I jak, doszła paczka?

Tak, paczka wczoraj doszła już bez problemu