Opóźnienie dźwięku w słuchawkach bluetooth (Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2) WIN 11

Dobra, temat jest do zamknięcia. Nie widzę tutaj rozwiązania tego problemu. Podsumowując:

  • słuchawki są bardzo fajne względem jakość - cena, ale niestety nie współpracują dobrze z moim modelem laptopa,
  • co na kablu to na kablu jednak, także ku przestrodze lepiej do gierek zainwestować w słuchawki przewodowe,
  • dodam, że słuchawki z androidem (XIAOMI REDMI 10A) współpracują bez problemu.

Na wpinany moduł bluetooth usb nie mam siły, więc raczej zainwestuje w przewodowe słuchawki. Jeśli mimo to ktokolwiek miałby jeszcze jakiś pomysł, to z chęcią przeczytam i spróbuję, ale ww. wskazówki nie pomogły. Dzięki wszystkim za czas, pozdrawiam.

A właśnie to małe wpięte pod USB 3.0 ZA 15 ZL, rozwiąże problem

1 polubienie

Ale na poziomie 34 ms (aptX LL), 200-300ms przy parchach. Dla porównania na drucie masz 5-10ms.

A ja widzę, po prostu zacznijmy od tego co może mieć wpływ na opóźnienie audio BT.

1)Zakłócenia na częstotliwości BT. W celu weryfikacji pobierz jakieś pliki mp3, potem wyłącz WIFI, myszkę bezprzewodową, jeśli taka jest i sprawdź czy problem nadal występuje.
2)Odległość od nadajnika, czy tak jest przy samym komputerze? Czy problem się nasila z odległością.
3)Kiepski moduł BT (znając Lenovo dali to co znaleźli w paczce płatków śniadaniowych).
4)Słuchawki kiepsko sobie radzą z domyślnym codeckiem audio dla BT. M$ ostatnimi czasy dłubie trochę w tym, ale nadal brak jakiegoś sensownego menu do zmiany, trzeba kombinować z dodatkowym softem, np. Bluetooth Tweaker czy czymś podobnym, może zmiana na inny coś załatwi.

1 polubienie

Kupię i sprawdzę, dam znać. Dzięki Jajec, widzę, że jednak coś tam windowsowo pomagasz.

  1. nadal występuje. Co ciekawe JBL GO 3 idealnie chodzi (głośnik bt),
  2. no siedzę w sumie przed laptopem, więc moje uszy od lapka są no nie wiem, 40cm :wink:
  3. możliwe, nie przewidziałem tego, myślałem, że w tych czasach to powinno chgodzić ładnie,
  4. tego nie sprawdzałem.