Opóźnienie dźwięku w słuchawkach bluetooth (Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2) WIN 11

Hej! Mam taki niefajny problem związany z opóźnieniem dzwięku co do obrazu korzystając z ww. słuchawek. Próbowałem już takich rozwiązań jak:

-włączenie i wyłączenie lapka oraz słuchapogrubiony tekstwek (rozłączanie na różne sposoby również),
-włączenie/wyłączenie ulepszania dzwięku w ustawieniach,
-reinstall sterowników do bluetooth.

Ma ktoś jeszcze pomysł jak obejść te opóźnienie?

Opóźnienia przy BT nie ominiesz. Rzecz charakterystyczna dla tej technologii.

Ale żeby aż 1/1.5s?

Zależy od kombinacji słuchawki/system, do którego są podłączone.
Sprawdź czy soft, którego używasz do odtwarzania ma funkcję kompensacji takich opóźnień.

1 polubienie

:open_mouth: To nie napisałeś tego… Cóż, sprawdź na tel. - może adapter BT w komputerze kijowy…

1 polubienie

Na telefonie śmiga poprawnie. Komputer: lenovo ideapad gaming 3 15ihu6

Mógłbyś trochę to rozjasnić?

Zobacz, czy program, w którym odtwarzasz film ma możliwość ręcznego ustawienia opóźnienia dźwięku względem obrazu.

Na przykład w VLC:

No np. jest to sam windows… tzn. gdy zmieniam suwak głośności to już jest opóźnienie. Kolejną rzeczą jest youtube. Z słuchawkami nie ma porblemu gdy są podłączone pod win10 (inny sprzęt do którego mam dostęp) oraz mojego smartfona. Problem leży po stronie mojego laptopa, pytanie tylko czy jest jakaś możliwość zmiany tego.

Sprecyzuję, że pisząc wyżej „system” miałem na myśli soft i sprzęt, tzn. laptop, tablet, PC.

Posiadasz albo masz możliwość pożyczenia jakiegoś dongla Bluetooth na USB, żeby sprawdzić czy problem będzie występował?

No jeśli chodzi o mój sprzęt to podałem wyżej model laptopa. Niestety aktualnie nie posiadam i nie jestem w stanie na teraz ogarnąć dongla.

Obawiam się, że jeśli gdzie indziej działa, to problem leży po stronie modułu Bluetooth w laptopie. Chyba, że ktos inny ma lepszy pomysł.

Sprawdź pod Linux uruchomionym z pendrive, o ile Bluetooth będzie działać tam „by default”. To akurat nic nie kosztuje, ale wyeliminuje kwestie sterownika/softu.
Możesz też zainstalować sterownik BT ze strony producenta:

Pierwszy lub drugi sterownik w zależności, co Lenovo zastosował w twoim lapku.

W drugiej kolejności właśnie bym obwiniał moduł BT obecny w twoim lapku.

Faktem jest, że twoje słuchawki są wyposażone w BT w wersji 5.0
Od tej wersji jest obsługiwana synchronizacja audio/video, aby kompensować z automatu jak najbardziej input lag, który zawsze przy bezprzewodowej technologii będzie.
Co ciekawe nie zawsze synchronizacja działa poprawnie z danym modułem BT, szczególnie jeżeli chodzi o laptopy.

Jak nic nie pomoże i będziesz kupować zewnętrzny moduł BT to zwróć uwagę, aby był w wersji co najmniej 5.0.
Tu masz więcej na temat BT i input laga:

1 polubienie

Założyłem, że wszystko na rynku obsługuje BT5, bo standard ma już z 5 lat, jak nie więcej.
Ten laptop to nie ma przypadkiem BT5?

1 polubienie

Niby ma nawet 5.1:

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Bluetooth zawsze generuje opóźnienie.
Aby to zobaczyć, najpierw podłącz audio przewodowo, potem po BT, albo pograj sobie w Valorant’a lub Apex - najpierw przewodowo, potem przez BT.

Chłopieee… nie potrzebuję tutaj twoich wypocin - tym bardziej, że nie używasz windowsów. Trzymaj się tam Panie no-windows.

Na Linuksie też będzie opóźnienie przy Bluetooth. Wiem, bo sam korzystam z Kuvuntu obok Windowsa.

Ale po co mam sobie pograć w Apexa bądź Valoranta? Nie rozumiem za bardzo. Próbowałem wszystkich dostępnych sterowników, ale chyba to nie pójdzie. Szkoda kasy na osobny włącznik bluetooth - lepiej zainwestować w przewód.