Opóźnione powiadomiena e-mail

(Spam) #1

Powiadomienia o nowych odpowiedziach na forum przychodzą zbyt późno niż powinny (czasami wcale nie przychodzą). Sprawdzałem, nie trafiają do folderu ze spamem. Da się coś z tym zrobić?

(Vanshei) #2

Było zgłaszane w temacie wyżej ale chyba przeszło bez echa :stuck_out_tongue:

Do mnie również późno przychodzą powiadomienia o PW na maila :?

(Mateuszlak) #3

Filtr antyspamowy ja mam konto na neostradzie i jest natychmiast, a w wp trzeba czekać. :smiley:

(mareksolak) #4

Mam w wp i wcale nie czekam - jak coś jest to mam na bieżąco

(Mateuszlak) #5

Ja też ale tak po 2-5min. A w Neostradzie natychmiast.

(system) #6

W większości przypadków wina leży po stronie serwerów poczty przychodzącej waszych kont e-mail. Wiem, że niestety Polscy usługodawcy poczty często mają obciążone serwery i na maile trzeba czekać jakiś czas. Posiadacze kont komercyjnych lub np. darmowego Gmail nie muszą czekać zbyt długo na powiadomienie o poczcie.

(Airborn) #7

z moich obserwacji wynika, że różnie z tym bywa, o ile informacje o PW przychodziły szybko, o tyle informacje o zamknięciu zgłoszenia przez moderatora przychodziły ze znacznym opóźnieniem

(Spam) #8

Testowałem Gmaila i Gmaila z Google Apps i mam to samo, dlatego zapytałem.

(system) #9

Również korzystam z Google Apps i nie ma problemu w większych opóźnieniach z powiadomieniami. Pamiętaj, że o ile posiadacze komercyjnych kont www mają swoje skrzynki fizycznie w Polsce o tyle Google posiada swoje DataCenter za granicą i siłą rzeczy ten mail przez kilka serwerów musi przejść, zanim wyląduje na Twojej skrzynce.

(Vanshei) #10

no tak tyle że od początku albo prawie od początku kiedy jestem na forum nie było takich opóźnień kilkugodzinnych z powiadomieniami na Gmail :slight_smile:

A powiadomienia z innych for są od razu np. z Waszego Gamikaze :slight_smile:

Chyba że to sprawka panów z Googl'a :stuck_out_tongue: :wink:

(Pavobe Reg) #11

U mnie jest jeszcze inaczej. Powiadomienia PW przychodzą szybciej niż samo PW :lol:, natomiast powiadomienia od odpowiedzi wcale nie przychodzą, a bardziej mi na nich zależy. (GMail).

(system) #12

a sprawdzałeś, czy masz włączone powiadamianie o odpowiedzi? Domyślnie jest to opcja wyłączona.

(Pavobe Reg) #13

Tzn. zaznaczam sobie tylko przy wybranych tematach na 100%, w spamie też nie mam. Oznaczam teraz ten topic i zobaczę, czy dostanę maila.