Opóźnione powiadomiena e-mail

Powiadomienia o nowych odpowiedziach na forum przychodzą zbyt późno niż powinny (czasami wcale nie przychodzą). Sprawdzałem, nie trafiają do folderu ze spamem. Da się coś z tym zrobić?

Było zgłaszane w temacie wyżej ale chyba przeszło bez echa :stuck_out_tongue:

Do mnie również późno przychodzą powiadomienia o PW na maila :?

Filtr antyspamowy ja mam konto na neostradzie i jest natychmiast, a w wp trzeba czekać. :smiley:

Mam w wp i wcale nie czekam - jak coś jest to mam na bieżąco

Ja też ale tak po 2-5min. A w Neostradzie natychmiast.

W większości przypadków wina leży po stronie serwerów poczty przychodzącej waszych kont e-mail. Wiem, że niestety Polscy usługodawcy poczty często mają obciążone serwery i na maile trzeba czekać jakiś czas. Posiadacze kont komercyjnych lub np. darmowego Gmail nie muszą czekać zbyt długo na powiadomienie o poczcie.

z moich obserwacji wynika, że różnie z tym bywa, o ile informacje o PW przychodziły szybko, o tyle informacje o zamknięciu zgłoszenia przez moderatora przychodziły ze znacznym opóźnieniem

Testowałem Gmaila i Gmaila z Google Apps i mam to samo, dlatego zapytałem.

Również korzystam z Google Apps i nie ma problemu w większych opóźnieniach z powiadomieniami. Pamiętaj, że o ile posiadacze komercyjnych kont www mają swoje skrzynki fizycznie w Polsce o tyle Google posiada swoje DataCenter za granicą i siłą rzeczy ten mail przez kilka serwerów musi przejść, zanim wyląduje na Twojej skrzynce.

no tak tyle że od początku albo prawie od początku kiedy jestem na forum nie było takich opóźnień kilkugodzinnych z powiadomieniami na Gmail :slight_smile:

A powiadomienia z innych for są od razu np. z Waszego Gamikaze :slight_smile:

Chyba że to sprawka panów z Googl’a :stuck_out_tongue: :wink:

U mnie jest jeszcze inaczej. Powiadomienia PW przychodzą szybciej niż samo PW :lol:, natomiast powiadomienia od odpowiedzi wcale nie przychodzą, a bardziej mi na nich zależy. (GMail).

a sprawdzałeś, czy masz włączone powiadamianie o odpowiedzi? Domyślnie jest to opcja wyłączona.

Tzn. zaznaczam sobie tylko przy wybranych tematach na 100%, w spamie też nie mam. Oznaczam teraz ten topic i zobaczę, czy dostanę maila.