Opóźnione uruchamianie aplikacji

hejka :slight_smile:

Mam mały problem z win 7 w laptopie. Otóż zaraz po uruchomieniu systemu jak chce włączyć np. ff to nie startuje od razu… system jakby ignorował moje polecenie… po 2 min gdy ponownie chce uruchomić ff to już normalnie szybko się włącza a zaraz po tym pojawia się ta opróżniona 1 aplikacja… Trochę jest to irytujące…

Win 7 jakoś średnio mi się podoba 4/10 nie widzę nic nowego. Kopia visty…

Czy jest aplikacja która pozwoliła by zablokować 1 klawisz? może w sterownikach gdzieś… gdy chce napisać polskie znaki często się mylę i klikam na ‘notatnik’ i mi się pojawia okno dialogowe… bezsensu.

Jakie macie swoje, pomocne aplikacje zainstalowane na kompie?

Co do pierwszego: ogranicz ilość aplikacji startujących z systemem do niezbędnego minimum. Możesz przedstawić nam listę programów z autostartu (Uruchom :arrow: wpisz msconfig :arrow: Zakładka Uruchamianie). Po drugie podaj konfigurację sprzętową swojego laptopa (ew. model dokładny).

Co do drugiego: SharpKeys 3.0 powinien to załatwić :wink: Podpowiem - klawisz Special: Application (E0_5D) - oznaczenie symboliczne klawisza.

Co do trzeciego: zależy, co kto na tym komputerze robi. Ja używam Everest, Gadwin PrintScreen, Paint.NET, CCleaner, Auslogic Disk Defrag, DAEMON Tools, Unlocker, TeraCopy, Notepad++, Any Video Converter.

a możecie polecić jakiś defragmentator ? najlepiej free ale skuteczny :slight_smile:

Dodane 09.11.2010 (Wt) 22:15

R580

Dodane 09.11.2010 (Wt) 22:25

Autostart mam dość ubogi:

Bluetooht

Kaspersky

IDM

Nvidia

Synapstics Driver

Komp był dość naśmiecony przez samunga ale teraz mam tylko najpotrzebniejsze aplikacje, parę zostawiłem od producenta.

Mimo, że komp jest wydajny to dość często zdarza mu się zawieszać… szczególnie ff, czasem dziwnie zamraża się strzałka…

Dzięki za prog :slight_smile:

Nie wcale nie podałem - Auslogics - czytaj…

Tylko strzałka, czy razem z tym cały komp?