Opóźnione włączanie laptopa


(Kropq12) #1

Witam,

czy ktoś spotkał się może z takim przypadkiem:

Po naciśnięciu przycisku włączenia w laptopie, kontrolki się zaświecają, lecz laptop nie startuje (nie słychać by dysk twardy startował, ani chłodzenie). Po około 30-40 sekundach włącza się chłodzenie (wiatraczek się kręci) lecz laptop nie wstaje. Brak obrazu na matrycy laptopa jak i na zewnętrznym monitorze. Spotkał się ktoś może z podobnym problemem? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?.

Laptop odpalany na sprawnym zasilaczu bez włożonej baterii.


(Michał_misiek) #2

Padł układ graficzny, mostek północny lub inny układ na płycie.

Samemu nie sprawdzisz, poszukaj jakiegoś serwisu w swojej okolicy i oddaj sprzęt do naprawy/ekspertyzy.

Pzdr


(JNJN) #3

Wygląda na problem płyty głównej: sekcja zasilania lub karta grafiki,inne.


(Kropq12) #4

Dzięki za odpowiedzi.

Laptop już nawet z opóźnieniem się nie włącza po włożeniu wtyczki zasilania diody się nie świecą (jak włożę baterię to zapala się na czerwono lampka od baterii. Przy próbie uruchomienia nic się nie dzieje. Zapalają się tylko dioda od Caps Locka i numLock. O czym może to świadczyć? Te zapalone diody mogą sygnalizować konkretny problem na płycie głównej?


(mrFreeze) #5

Nie. Pamiętaj, że jak stary laptop koszt naprawy może być większy niż jego wartość.


(Kropq12) #6

Witam ponownie. Problem leżał w karcie graficznej. Po zrobieniu reflow (wiem, że to ma krótkotrwały efekt) laptop chodzi wi-fi, dysk twardy, cd-rom itp działają. Pozostaje tylko jeden problem. Dziwne zachowanie wiatraczka od chłodzenia. Przy starcie laptopa wiatraczek nie pracuje. Po pewnym czasie zaczyna pracować, po chwili wyłącza się, odczeka chwilę i znowu pracuję i tak w kółko. Wygląda na to, że dopiero po osiągnięciu konkretnej temperatury włącza się by ją zbić i jak zbije to wyłącza się. Możliwe jest coś takiego? Czy to awaria układu zasilania?.


(Dimatheus) #7

Hej,

Tak, dokładnie tak działa chłodzenie. Nie ma potrzeby, by przy niższych temperaturach procesora, wentylator hałasował użytkownikowi. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus