"Opóźniony czas reakcji obrazu"

Cześć, podczas gry w World of Tanks zauważyłem “opóźnienie czasu reakcji obrazu”. Nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa.
W każdym razie podczas przesuwania kamery na różne strony zostaje “smuga” poprzedniego obrazu.
Mam nadzieję, że ktoś to zrozumie.
Pozdrawiam

Może to “lag”, nie tylko słaby internet może pewnie go generować.

W Wocie jest po 60+ fps, internet jest też ok.

1 polubienie

Zdaje się, że w ustawieniach grafiki gry jest do tego opcja.
Sprawdź jak masz ustawiony Motion Blur (rozmycie w ruchu).

Jest taka opcja, miałem ją wyłączoną. To jest coś w stylu wielu ciągnących się pikseli. Jak zmieniam obraz w grze, np. wchodzę w ustawienia, to przez chwilę też widać zarys poprzedniej strony we właśnie takich pikselach.

1 polubienie

To masz chyba w ogóle coś z lapkiem, a nie tylko z Wotem.
Jeśli tylko z Wotem, to przeinstaluj grę, może ci się coś skopało.
Poza tym poustawiaj wszystko w grafice gry na minimum…bo przebitki to jakiś dziwny efekt.
Napisz dokładniej na jakim grasz kliencie SD/HD - jaka grafika ulepszona czy zwykła i parametry lapka, to coś więcej będzie wiadomo.
Oraz, czy tylko w Wocie masz ten efekt.
Masz tak od początku grania, czy zrobiło się to po jakimś czasie?
Możliwe, że stery się “gryzą” z Wotem.

1 polubienie

Teraz nie mam jak sprawdzić Ale jak wrócę to napiszę

1 polubienie

Zobacz jak wypadnie testowanie obrazu szybko zmienianymi kolorowymi “planszami”.

Gram też w BF3 i zdarzyła się taka sytuacja jakiś czas temu ale teraz jest już ok. W Wocie Też wszystko było ok do teraz. Procesor: i7-5500, RAM: 8GB, Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 950m. Kiedy wszystko było ok grałem na maksymalnych możliwych na SD, i teraz też.

1 polubienie

To nie będzie raczej prosta sprawa na odległość, żeby stwierdzić, co jest tego przyczyną.
Trzeba eliminować po kolei możliwe przyczyny.
Po pierwsze, czy jak grasz w Wota to przełącza ci się karta na Nvidię ze zintegrowanej.
Czy w kliencie gry SD masz ustawiona grafikę na ulepszoną.
Trzeba sprawdzić ustawienia samej karty Nvidii.
Sprawdzić na stronie producenta laptopa, czy nie ma nowszych sterowników do karty graficznej NVIDIA dla twojego modelu lapka.
Nie wiadomo wreszcie, jak ta usterka wygląda.
Przeinstalowanie gry z wcześniejszym wyczyszczeniem wszystkich folderów we wszystkich miejscach w systemie (sprawdź na oficjalnym forum Wota, zapytaj kolegę @_Patrol), jest bardzo pomocny w takich sprawach.
Jednak miałeś już podobną sytuację z inną grą, więc wszystko wskazuje na to, że to coś raczej w twoim systemie się sypie, niekoniecznie związane to musi być z samym Wotem.

Dziękuje