Opóżniony dzwięk startu windows 7

Witam

Zrobiłem dziś co miesięczną aktualizacje zbiorczą poprawek na win 7 . Od tego czasu podczas uruchamiania ,po załadowaniu się pulpitu ,dźwięk startu windows (ten który pojawia się w momencie pokazania się pulpitu) pojawia się z chwilowym opóźnieniem, i dopiero po dźwięku startu ładują się programy ustawione w auto-starcie jak gg czy gadżet windows (miernik cpu). Co moze być tego powodem, jak to rozwiązać ?? Wyłączenie tych programów z autostartu nie pomaga.

Dziękuje za wszelką pomoc

To jest aż tak bardzo przeszkadzające? Któraś poprawka być może zmieniła jakieś pliki systemowe i “tak ma być” :wink:

Zrób defragmentację plików na dysku, a potem w Wierszu poleceń uruchomionym jako administrator wpisz

defrag c: -b

Zakładam, że dysk z którego startuje Windows to C:

To polecenie defragmentuje pliki odpowiedzialne za uruchamianie systemu.

wyłacz całkowicie dzwieki windows,sa zbedne,do wyłaczenie aplikacji uzyj programu starter

uciążliwy problem:D

u mnie to chyba z tym dzwiekiem różnie bywa losowo normalnie;]

Dokładnie tak!

Hej,

We wczorajszych poprawkach była aktualizacja platformy .NET Framework 4.0 oraz .NET Framework 3.5.1. Po aktualizacji przez kilka kolejnych uruchomień systemu, automatycznie włącza się proces optymalizacji platformy (mscorsvw.exe) - proces ten może na początku powodować nieznaczne opóźnienia w uruchamianiu się systemu i poszczególnych programów w grupie autostartu. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, usługę możesz Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X64 w przystawce zarządzania usługami (services.msc) wyłączyć bądź przełączyć na tryb opóźnionego uruchamiania.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znaczy tych 3 aktualizacji na framwork jeszcze nie zainstalowałem:

a>

Natomiast zainstalowałem te:

a>

Hej,

Sprawdź w menadżerze zadań, czy po uruchomieniu systemu w procesach znajduje się usługa mscorsvw.exe. Ewentualnie sprawdź, czy Defender - jeśli jest aktywny - nie wykonuje skanu w czasie uruchamiania systemu, bo i on może powodować opóźnienia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej

Sprawdziłem , nie ma tego procesu

Dodane 13.06.2013 (Cz) 12:41

Jakimś cudem dziś samo się naprawiło

Hej,

Czyli albo nie masz zainstalowanego .NET Framework’a, albo usługa optymalizacji jest wyłączona w konsoli zarządzania usługami.

No to może jednak Defender?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znaczy sprawdziłem właśnie czy defender, ale on też się nie uruchamia się przy starcie.

Hej,

Z tego wniosek, że być może inny proces wykonywał jakieś zadanie w czasie startu systemu - na przykład zadanie defragmentacji czy indeksowania plików. Gdy mamy do czynienia ze zwolnieniem w działaniu komputera, pierwszym miejscem, do którego zaglądamy, powinien być menadżer zadań bądź jakaś z jego alternatyw. A skoro problem minął, to sprawiający problem proces najpewniej wykonał swoje zadanie i przestał zakłócać procedurę startu systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus