Opóźniony start systemu XP Home Pl

Witajcie.

Raz na cztery , pięć uruchomień komutera (choć ostatnio coraz częściej) system XP Home PL ładuje się z minutowym opóźnieniem. Ustawione mam bothowanie systemu z pierwszej kolejność z twardego dysku, nie ma domyślnie ustawionych innych źródeł (usunąlem z listy do drugiej i trzeciej kolejności zarówno CD jak i stację dyskietek A). Mimo to system nie zawsze startuje bezpośrednio . Bardzo często po zniknięciu strony startowej (mam plytę P5KC Asusa. 2 GB RAM, Procesor E4500 2,2MHz , GeForce 8600GTS 256MB ) i wczytaniu biosu zamiast pojawić się strona startowa XP z charakterystycznymi logo i paskiem oczekiwania mam tylko bardzo mało widoczną poświatę tej strony startowej XP. Żeby zobaczyc tę poświatę musi być dość ciemno w pomieszczeniu - przy świetle dziennym poświata ta jest wręcz niewidoczna. Na poświacie nie dzieje się nic - tzn. pasek oczekiwania nie wskazuje żadnej poruszającej się kostki. Trwa to równo minutę po czym system startuje już normalnie. Jak wspomniałem ma to miejsce nie zawsze. Nie wiem czym jest to uzależnione a niniejszy post ma mnie tylko upewnić czy oby nie dzieje się coś niedobrego. Proszę - powiedzcie mi czego może to być skutkiem lub objawem. System pracuje mi poza tym bez jakichkolwiek problemów. Sprawdzony pod kątem wirusów, rejestr systemu jest czysty od zbytecznych wpisów, nie ma błędów dysku ani nic szczególnego. Nie jest to też wina programu antywirusowego - dzieje się tak nawet przy odinstalowanym antywirusie.

Czy te startowanie z opóźnieniem można wyeliminować - jeśli tak to jak?

Proszę o wskazówki

Wejdź w konsolę odzyskiwania i wpisz bootcfg /rebuild

Poniewaz nie jestem doświadczonym użytkownikiem zanim wejdę w konsolę odzyskiwania wolę się upewnić. Po wpisaniu bootcfg/rebuild polecenie wylicza wszystkie instalacje systemu Windows i umożliwia użytkownikowi wybranie instalacji do dodania.

Jaką instalację mam wybrać? nie wiem jakie będą opcje wyboru więc wolę to wiedzieć z góry?

I jeszcze jedno - nie mam zainstalowanej konsoli odzyskiwania. Czy w tej sytuacji lepiej jest uruchomić konsolę poprzez włożenie CD instalatora podczas uruchamiania komputera czy lepiej zainstalować konsolę? Czy może to mieć znaczenie dla późniejszego włączania komputera i rodzaju w jaki startuje (ładuje się) system ?

Konsola domyślnie nie jest instalowana/ Odpal ją z płyty instalacyjnej. Wpisz

cd c:\

bootcfg /rebuild

i postępuj zgodnie z poleceniami.

Tak jak p/w.

+ temat :

viewtopic.php?f=7&t=76580

Jakie masz sterowniki do karty graficznej, zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej??

Może być jeszcze coś z biosem - uaktualnij lub przywróć do fabrycznych ustawień poprzez wyciągnięcie bateryjki

/ wielkości 1 zł. / z płyty głównej na czas około 0.5 godz.

"Konsola domyślnie nie jest instalowana/ Odpal ją z płyty instalacyjnej. Wpisz

cd c:\

bootcfg /rebuild

i postępuj zgodnie z poleceniami."

Czy mam rozumieć, że mam wlożyć płytę instalacyjną do napędu a potem uruchomić na nowo komputer? Czy ma w tej sytuacji znaczenie, że mam ustawione w Biosie bootowanie tylko z dysku twardego? Czy będzie mi czytało płytę instalacyjną ?

Sorki ale w tej materii nie mam wogóle doświadczenia.

Musisz ustawić w biosie startowanie z CD jako pierwszą opcję. Później płyta powinna wystartować, i pojawić się napis typu Wciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z płyty CD. Oczywiście wciskasz klawisz, poczekasz aż wszystki plik, sterowniki się załadują i na pierwszym ekranie wciskasz R. Zresztą masz to opisane w linku podanym przez Xmana.