Opóźniony zapis nie powiódł się

Witam.

Od jakiegoś czasu komputer z systemem Windows XP zaczął mi mega mulic. Pojawiał się komunikat jak w załączniku. Zrobiłem formata i było dobrze. Ale po kilku dniach znowu to samo. Włącza się bardzo długo, programy też się długo włączają. Podłączyłem pena i znowu wyświetlił się ten komunikat. Co to może byc?

beztytuuuuq.jpg

wszystkie sterowniki zainstalowałeś ??

ten komunikat oznacza że nie zapisał danych na pendrive ponieważ został on wypięty(kolejkowanie zadań to się zwie)

http://support.microsoft.com/kb/330174/pl

Ewentualnie uszkodzony pen-drive lub tablica plików na nim.

uszkodzony pendrive możę być

ale tablica plików nie może powodować takich problemów ponieważ ona jest objawem

po rozwiązaniu problemu polecam przeskanować pendrive w poszukiwaniu błedów

Pendrive rzadko ma błędy tzw badsectory. Ja ostatnio miałem w naprawie PQI 16GB i był taki sam komunikat na XP a na vista i na 7 wywalał jakiś kod przy kasowaniu plików i przy wgrywaniu nowych. Natomiast odczytywał normalnie. Stąd moja wizja że błąd w pendrive jest. Mi się udało wyzerować tablicę i cała pamięć i zaczął działać.

a ja zrobiłem sprawdzanie dysku i z pendrive 512MB skasowało 2GB jakiś dziwnych danych

formatowanie też naprawi MFT ale po co formatować jak narzędzie windowsa to naprawi

L: to partycja na dysku wewnętrznym komputera, czy jakimś nośniku zewnętrznym (pendrive, przenośny dysk twardy)?

Pytam się, gdyż plik $Mft to jeden z metaplików charakterystycznych dla partycji sformatowanych w NTFS, a na pendrive częściej spotyka się FAT32.

fat32 spotyka się maks do pendrive 4GB ponieważ Fat 32 obsługuje max 4GB plik

oczywiście można mieć na większych ale to jest bez sensu wtedy

w sumie kto by trzymał fat32 na 16GB pendrive(nie liczę jak ktoś nie zajmuje się tym)