Opóźniony zapis nie powiódł się

(Ja_:D) #1

Witam.

Od jakiegoś czasu komputer z systemem Windows XP zaczął mi mega mulic. Pojawiał się komunikat jak w załączniku. Zrobiłem formata i było dobrze. Ale po kilku dniach znowu to samo. Włącza się bardzo długo, programy też się długo włączają. Podłączyłem pena i znowu wyświetlił się ten komunikat. Co to może byc?

beztytuuuuq.jpg

(pawcio1212) #2

wszystkie sterowniki zainstalowałeś ??

ten komunikat oznacza że nie zapisał danych na pendrive ponieważ został on wypięty(kolejkowanie zadań to się zwie)

http://support.microsoft.com/kb/330174/pl

(Tyszek666) #3

Ewentualnie uszkodzony pen-drive lub tablica plików na nim.

(pawcio1212) #4

uszkodzony pendrive możę być

ale tablica plików nie może powodować takich problemów ponieważ ona jest objawem

po rozwiązaniu problemu polecam przeskanować pendrive w poszukiwaniu błedów

(Tyszek666) #5

Pendrive rzadko ma błędy tzw badsectory. Ja ostatnio miałem w naprawie PQI 16GB i był taki sam komunikat na XP a na vista i na 7 wywalał jakiś kod przy kasowaniu plików i przy wgrywaniu nowych. Natomiast odczytywał normalnie. Stąd moja wizja że błąd w pendrive jest. Mi się udało wyzerować tablicę i cała pamięć i zaczął działać.

(pawcio1212) #6

a ja zrobiłem sprawdzanie dysku i z pendrive 512MB skasowało 2GB jakiś dziwnych danych

formatowanie też naprawi MFT ale po co formatować jak narzędzie windowsa to naprawi

(deFco247) #7

L: to partycja na dysku wewnętrznym komputera, czy jakimś nośniku zewnętrznym (pendrive, przenośny dysk twardy)?

Pytam się, gdyż plik $Mft to jeden z metaplików charakterystycznych dla partycji sformatowanych w NTFS, a na pendrive częściej spotyka się FAT32.

(pawcio1212) #8

fat32 spotyka się maks do pendrive 4GB ponieważ Fat 32 obsługuje max 4GB plik

oczywiście można mieć na większych ale to jest bez sensu wtedy

w sumie kto by trzymał fat32 na 16GB pendrive(nie liczę jak ktoś nie zajmuje się tym)