Oprogramowanie dla programisty

Heyka !

 

Mam pytanie, jakiego oprogramowania używają programiści ?

Może windows ? linuks ? ubuntum ? i co tam jeszcze …  

Mówię o ogóle na wszystkie języki . :3majsie:

Ubuntu to Linux :slight_smile:

Programiści uzywają raczej Linuxa. 

Wiem o tym, dzięki za odpowiedz, może ktoś jeszcze się wypowie ? 

Windowsa najczęściej. Dlaczego pytasz linux a ubuntu skoro o ty ‘‘wiesz’’ ?

No ale czy są jakieś różnice miedzy nimi ? (Ub i Linuks )

W Linuksie masz ładniejsze tła niż w Ubuntu. 

ehe, dobrze dziękuje wszystkim . 

Programista używa tego, co mu odpowiada. Pewnie znajdzie się niejeden programista, który Linuxa ani razu nie uruchomił. I niejeden, który Windowsa używa tylko i wyłącznie gdy musi. Można i tak:

http://www.youtube.com/watch?v=8yzgGHA_oIg

A Ubuntu akurat o popularność wśród programistów nie podejrzewam, to dystrybucja (“odmiana”) Linuxa przeznaczona raczej dla zwykłych użytkowników.

 

Tak poza tym - niby Ubuntu to dystrybucja Linuxa, ale jest jej coraz dalej do innych dystrybucji. Ubuntu idzie niejako swoją ścieżką.

Najlepszy i przeznaczony do programowania jest Linux! Na Windowsa nie ma co liczyć!

Do programowania wybierz Linuxa. Polecam Ci Xubuntu.

Szczególnie jeśli ktoś korzysta z WinAPI :slight_smile:

_ @PaulikPro  _

To sarkazm. 

A to sorry! Edytuję.

 

Ooo!

No ba!

Czego innego mogą używać programiści!?

Niczego.

Bo przecież programuje się bezpośrednio w systemie, na pulpicie.

 

Każdy program, który powstał na Linux’e ma już +150 do za%^&*ści. Za samo pochodzenie.

 

Wątpię, aby którykolwiek programista korzystał z WinAPI. Po co to komu… Wszyscy i tak używają Linux’ów!

Niekoniecznie na pulpicie. Sam często używam terminalowego Debiana na moim starym komputerze. Ci się akurat sarkazm nie udał, bo do Linuxa dołączany jest pakiet GNU z całym zestawem kompilatorów (np. gcc)

 

Udał się, udał!

 

Świadczy o tym fakt, że nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

Pisząc “na pulpicie” miałem na myśli środowisko programowania.

Nie wiem jak ty, ale ja kompiluje za pomocą kompilatora, nie notatnika, czy wiersza poleceń systemu Windows.

 

Przykładowo, kiedy potrzebuję coś małego upichcić w C++ to korzystam z Dev-C++.

Nie widze potrzeby stawiania Debiana, aby to zrobić.

I wiem, uwierz mi, wiem, że dla każdej platformy dostepne są różne narzędzia.

Zmierzam tylko do tego, że najważniejszym wyborem dla mnie jest dobór narzędzi (i jeżeli od tego ich działanie zależy, to wtedy system operacyjny do uruchamiania tych narzędzi).

 

Jeżeli ktoś jest zwolennikiem Linuxa, to niech go sobie używa. Też sobie używam.

Ale jak ktoś nie chce, to niech nie używa.

 

Ale błagam!

Nie piszcie ludzie, że na pewno na linuchu programują, bo to aż boli w oczy…

A od kiedy Notatnik czy wiersz poleceń Windows sam w sobie ma opcję kompilacji programów?

 

Jeśli korzystasz z Dev-C++, to korzystasz zapewne z kompilatora MinGW, czyli właśnie windowsowego portu GCC. Którego pochodzenie jest… linuksowe (GCC wchodzi w skład GNU, a GNU jest tym, co większość osób określa mianem Linuksa).

 

Każdy programista pisze pod tym, co mu najbardziej odpowiada i co mu potrzebne, bo pod to tworzy programy. Czy to będzie Windows, Linux (jakakolwiek dystrybucja), czy może Mac OS, to już jego sprawa.

Windows nie jest przeznaczony do programowania, tylko do nabijania kasy dla Microsoftu. W Linux kilka poleceń do terminala i masz zaprogramowany system operacyjny bez instalowania jakiś dodatkowych programów. W terminalu Linuxa możesz nawet oglądać filmy w jakości HD (Torvalds, jak ty to zrobiłeś!?)! Natomiast w żałosnym Widowsowym “wierszu polecenia” co możesz zrobić?! Stworzyć folder, uruchomić program, z(de)fragmentować dysk (to też zalicza się do programów)? To tak naprawdę wszystko. Bez dodatkowych programów nic innego nie zrobisz! Windows, nie okłamujmy się - nie nadaje się do programowania.

Nie widzę tu merytorycznej dyskusji , widzę za to przerzucanie się dziwnymi argumentami-> kłódka. OP jeżeli chce coś dodać to proszę kontakt na PW/