Oprogramowanie do automatycznego backupu obrazu dysku

Szukam programu (najlepiej darmowego, ale płatne też mogą być), który będzie wykonywać kopię dysku (prawdopodobnie do ISO?) i kopiować to do podpiętego NASa, tak abym mógł później bez problemu taki obraz wypalić na nowym dysku i jechać dalej z koksem.

System operacyjny: Windows 10

Macrium reflect

Aomei backupper
lub wiele innych.

Veeam backup free, nie zrobi ISO ale obraz do odzyskania całego dysku lub poszczególnych plików. Veeam używa się w firmach do robienia backupów głównie na NAS.

Veeam backup free działa całkiem sprawnie, jednak wersja free ma dość istotne ograniczenie, bo możesz ustawić tylko jedno zadanie albo obraz albo kopia folderu(ów), czy np. jak ustawisz by robił obraz dysku, wybranych dysków czy też całego kompa to już nie dodasz kolejnego zadania, by np. robił kopię folderu.

I u mnie jakoś nie chce kasować starszych kopii, choć w zadaniu jest definiowane, by to robił, więc muszę ręcznie to zrobić.

Acronis True ImageInstrukcja

Acronis działa sprawnie i bardzo szybko. Natomiast z tego, co pamiętam, to u mnie nie chciał przywrócić kopii partycji rozruchowej i systemowej z obrazu, który znajdował się na innej partycji tego samego dysku. Z oddzielnego dysku wszystko szło gładko.

Ja mam komercyjną licencję i kilka zadań się przydaje ale to zależy od polityki bezpieczeństwa danych jaką sobie wdrożysz. Przez jakiś czas używałem do veeam i cobian na raz.